Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Son Windows 10 ve 11 güncellemesini kurarken bir daha düşünün!

Microsoft’un geçtiğimiz ay yayınladığı son Windows güvenlik güncellemeleri, Windows 11 kullanıcılarını deliye çevirdi. Sosyal medyada ve Windows forumlarında şikayetlerde bulunan kullanıcılar, Windows 11 güncellemesi sonrasında VPN erişiminde sorun yaşadıklarını bildirdi.

Nisan 2024 güncellemesi olarak dağıtıma çıkan KB5036893, KB5036894 ve KB5036892 sürümleri, Windows’ta bazı sorunlara yol açtı. Windows 10, Windows 11 ve Windows Server cihazlarında VPN’e bağlanılamadığı dile getirildi.

Konuyla ilgili açılan bir forum şikayetinde ise Microsoft, “Nisan 2024 güvenlik güncelleştirmesini yükledikten sonra VPN bağlantılarının başarısız olabileceğini” kabul etti. Şirket sorunu araştırdığını ve düzeltmenin yakın zamanda sunulacağını dile getirdi.


Kimse Windows 11 satın almak istemiyor! Peki ama neden?

Kimse Windows 11 satın almak istemiyor! Peki ama neden?

Microsoft’un Windows 11’i yaygınlaştırma çabası beklenen ilgiyi görmüyor. Peki Kullanıcılar neden Windows 11 satın almak istemiyor?

Kullanıcılar, güncelleme sonrasında çeşitli çözümler denemeye başladı. Bazı Windows 11 kullanıcıları VPN uygulamalarını yeniden yükledikten sonra VPN bağlantısının yeniden sağlandığını belirtti. En etkili çözüm ise Nisan 2024 Windows güncellemesini geri almak gibi görünüyor.

Nisan güncellemeleri Windows 11 veya 10 işletim sisteminde Ayarlar > Windows Update > Güncelleme Geçmişi aracılığıyla kaldırılabiliyor. Ancak güncellemeyi kaldırarak Microsoft’un Nisan ayında düzelttiği açıklara yeniden izin vermiş olacaksınız.

Öte yandan pazarda Windows 10 hakimiyeti devam ediyor. İşletim sisteminin pazar payı Nisan ayına kadar yüzde 70’e ulaşarak, kullanıcıların yeni yerine eskiyi tercih ettiğini açıkça gösteriyor. StatCounter’ın son verilerine göre, Windows 11’in pazar payı birkaç ay içinde yüzde 28’den yüzde 25’e düştü.

Peki siz hangi işletim sistemini tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...