Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Yapay zeka özellikleri: AMD Adrenalin 24.5.1 sürücüsü yayınlandı!

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticilerinden biri olan AMD, ekran kartları için yayınladığı yeni AMD Software Adrenalin 24.5.1 sürücüsü ile önemli özellikleri getiriyor ve birçok sorunu çözüyor. Ayrıca 6 oyun için de optimizasyon sunuyor. İşte AMD Software Adrenalin 24.5.1 sürücüsü detayları…

Bugün AMD tarafından yayınlanan en son AMD Software Adrenalin Edition sürücüsü, 24.5.1 WHQL, 6 oyun için optimizasyonlar getirirken, performans sorunlarına da çözüm sunuyor. Ayrıca yapay zeka destekli özellikleri de kullanıma sunan AMD, bilinen sorunlar için hata çözümü getiriyor.

AMD sürücüsüAMD sürücüsü

F1 24, Senua’s Saga: Hellblade II, ve Ghost of Tsushima DIRECTOR’S CUT oyunları için destek sağlayan güncelleme, aynı zamanda Starfield, The Last of Us Part I, Horizon Forbidden West Complete Edition, ve Ghost of Tsushima DIRECTOR’S CUT için genişletilmiş HYPR-Tune desteği sağlıyor.


AMD ve Intel yarışının kazananı belli oldu! Şaşırtan rakamlarAMD ve Intel yarışının kazananı belli oldu! Şaşırtan rakamlar

AMD ve Intel yarışının kazananı belli oldu! Şaşırtan rakamlar

AMD ve Intel’in yılın ilk çeyreğine ilişkin pazar verileri ortaya çıktı. Bu kapsamda AMD’nin büyüdüğü görülüyor.

AMD’de yapay zeka

 • AMD Adrenalin 24.5.1 Sürümü, en iyi kullanıcı deneyimi için en gelişmiş geliştirmeleri ve optimizasyonları sağlayarak optimum destek ve performansı garanti eder.
 • AMD Yazılımı, önde gelen ISV uygulamalarında yer alan yapay zeka işlevselliğini güçlendirebilir. İçerik Oluşturucular, Adobe Creative Cloud, Blender, DaVinci Resolve, Topaz Photo & Video AI ve daha pek çok içerik oluşturma uygulamasındaki yapay zeka ile geliştirilmiş özellikleri hızlandırmak için AMD Yazılımına güvenebilir.

Radeon’da Yapay Zeka Geliştirme

 • AMD Yazılımı, Linux’ta PyTorch ve ONNX Runtime gibi popüler çerçevelerle daha düşük düzeyde yapay zeka işlevselliği sağlayarak geliştiricilerin, meraklıların ve araştırmacıların belirli Radeon 7000 serisi masaüstü GPU’larda yapay zeka ile çalışmasına olanak tanıyor.

Düzeltilen Sorunlar ve İyileştirmeler:

 • RDNA 3 serisi grafik ürünlerinde World of Warcraft veya World of Warcraft Classic oynarken ara sıra uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
 • Radeon RX 5000 serisi grafik ürünlerinde Overwatch 2 oynarken ara sıra uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
 • Performans Ölçümü Örtüsü etkinken alt-tab yapıldıktan hemen sonra ara sıra takılma yaşanabilir.
 • Hitman: Contracts oynarken dokuların titremesi gözlemlenebilir.
 • Radeon Boost etkinleştirildiğinde Alan Wake 2 oynarken belirli su öğeleri etrafında bozulma gözlemlenebilir.

Bilinen Sorunlar:

 • Fallout 3 ve Fallout: New Vegas başlatılamayabilir.
 • Radeon 7000 serisi grafik ürünlerinde Alien Isolation oynarken siyah bozulma gözlemlenebilir.
 • Radeon Boost etkinleştirildiğinde Dying Light 2 Stay Human: Reloaded Edition oynarken bozulma gözlemlenebilir. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar geçici bir çözüm olarak Radeon Boost’u devre dışı bırakmaları önerilir.
 • AMD Yazılımı: Adrenalin Sürümü Kayıt ve Yayın ve HDR etkinken Ghost of Tsushima DIRECTOR’S CUT oynarken ara sıra oyun içi bozulmalar gözlemlenebilir.
 • Anti-Aliasing etkinleştirildiğinde RDNA 3 serisi grafik ürünlerinde Max Payne 1 ve 2 başlatılamayabilir.
 • AMD Yazılımı: Adrenalin Sürümü Performans Ölçümleri HELLDIVERS 2 oynarken ara sıra güncellenmeyebilir.
 • AMD Yazılımı: Adrenalin Sürümü’nde AV1 kod çözücüsünü kullanarak kayıt yaparken ses ve video ara sıra senkronizasyon dışı olabilir.

Peki ya siz AMD’nin yeni sürücüsü hakkında ne düşünüyorsunuz? Güncelleme yaptınız mı? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...