Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Sadece bir kabloyla iki bilgisayarı bağlayabileceğiniz uygulama: Thunderbolt Share

Intel, USB kablosu üzerinden iki bilgisayarın birbirini kontrol edebilmesini sağlayan yeni Thunderbolt Share uygulamasını duyurdu. Uygulama ekranları, çevre birimlerini ve depolama birimlerini paylaşmayı mümkün kılabiliyor!

Biliyorsunuz ki normalde de iki bilgisayar arasında USB kablosu takılarak fare imlecinin ekranlar arasında hareket ettirilmesi veya dosyaların sürüklenip bırakılması gibi işlemler mümkün, ancak Intel’in yeni Thunderbolt Share sistemiyle bu işlem çok daha çabuk halledilebilecek.

Thunderbolt 4 veya 5 uyumlu iki bilgisayara bu uygulamayı yükleyip Thunderbolt kablosuyla bağlandığınızda fare, klavye, ekranlar, depolama birimleri ve diğer USB çevre birimlerini paylaşabilecek, dosyaları Thunderbolt hızında sürükleyip bırakabilecek ve veri senkronizasyonu yapabileceksiniz. Bu sistem internet bağlantısı paylaşımını desteklemeyecek, belirtelim.

Intel ayrıca bir bilgisayarın ekranını diğerine 1080p çözünürlükte ve saniyede 60 kare hızında ve düşük gecikmeyle yansıtabileceğinizi söylüyor.

Intel’in Thunderbolt’tan sorumlu yöneticisi Jason Ziller, uygulamanın Thunderbolt sertifikalı bir bilgisayar veya Intel işlemciye ihtiyaç duymadığını belirtti: “USB 4 ve Thunderbolt 3 bağlantıları çalışabilir, sadece bunu gerçekten garanti etmiyoruz, bunun için destek sağlamayacağız”

Ancak uygulama bir ek lisans ücreti karşılığında yeni donanımlarla birlikte OEM’lere (Orijinal ürün üreticisi) sunulacak. Uygulamanın sadece Windows için yayınlanacak, yani Mac kullanıcıları bu özellikten yararlanamayacak.


Dünyanın en hızlı yapay zekâ süper bilgisayarı: Intel AuroraDünyanın en hızlı yapay zekâ süper bilgisayarı: Intel Aurora

Dünyanın en hızlı yapay zekâ süper bilgisayarı: Intel Aurora

Intel, yapay zeka alanına bombayı bıraktı. Yeni tanıtılan yapay zeka odaklı süper bilgisayar Aurora ‘yı sizler için anlatıyoruz.

Acer, Lenovo, MSI ve Razer gibi bilgisayar üreticileri ile Belkin, Kensington, Plugable ve Promise Technology gibi aksesuar üreticileri, Thunderbolt Share’i destekleyen ilk iş ortakları arasında yer alıyor. Intel, bilgisayar üreticileriyle birlikte deneyerek ve sertifikalandırarak kullanıcılar için mükemmel bir deneyim sunmayı planlıyor.

Plugable gibi bazı şirketler önceden kolay aktarım kabloları satmış olsa da Thunderbolt Share’in nasıl bir fark yaratacağı merak konusu. Uzaktan bilgisayar kontrolü ve veri transferinde devrim yaratması beklenen Tuhnderbolt Share hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...