Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Microsoft, Windows’u etkinleştirmeyene bu özelliği vermiyor!

Microsoft, etkinleştirilmemiş Windows sistemlerinde kısıtlamalara devam ediyor. Son olarak kısıtlamalardan bazılarının Edge tarayıcısında uygulanacağını ortaya çıktı. Şirket, son Edge Canary sürümü kapsamında etkinleştirilmemiş Windows’ların belirli tarayıcı ayarlarına erişimini engelledi.

Microsoft, Windows 11 ile birlikte etkinleştirilmemiş sistemlere büyük kısıtlamalar getirmeye başladı. Bunların başında Windows Ayarlarında uygulanan kısıtlamalar yer alıyor. Kullanıcıların özelleştirme ve kişiselleştirme özelliklerine erişmesine izin verilmiyor.

Benzer bir kısıtlama Edge için de uygulanacak gibi görünüyor. Edge Canary’de görülen bir uyarı kapsamında Microsoft, “Windows’un etkinleştirilmediğini fark ettik, bazı özelleştirmeler sınırlandırıldı” ifadelerini kullanıyor.


Microsoft Edge ikincil arama çubuğunu getiriyor!Microsoft Edge ikincil arama çubuğunu getiriyor!

Microsoft Edge ikincil arama çubuğunu getiriyor!

Microsoft Edge ikinci arama çubuğu özelliğini uygulamasına ekliyor. Artık başka bir arama yapmak için sekmeden ayrılmayacaksınız.

Değişiklikler, Edge Canary 101.0.1264.37 sürümünde görüldü. Ancak tam olarak hangi Edge ayarlarının kısıtlanacağı belli değil. VPN ve reklam engelleyici gibi yeni nesil özelliklerin etkinleştirilmemiş Windows sistemlerinde kullanımı engellenebilir.

Edge’ için kısıtlamanın şimdilik Canary sürümünde olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani henüz kararlı sürümdeki kullanıcıları etkilemiyor. Microsoft, geniş dağıtımdan önce kullanıcı tepkisini ölçmeyi planlıyor olabilir.

Edge ayrıca bir süredir tarayıcı optimizasyonlarına önem veriyor. Ortaya çıkan ekran görüntülerinde Edge‘de Ayarlar kısmındaki Kaynak Kontrolü bölümünden RAM sınırlama işleminin yapılabileceğini görüldü. Kullanıcılar, belleği sürekli ya da sadece oyun oynarken kısıtlama seçeneğine sahip olacaklar.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Microsoft Edge için yeni kısıtlama kararını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...