Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Sinema

Paramount Pictures ve Skydance Media Birleşiyor

Son yıllarda dev medya şirketleri satın alınması veya farklı dev şirketlerle birleşerek, yeni şirketlerin meydana gelmesiyle beraber sinema sektörü devasa değişimler yaşıyor. Hollywood’un en köklü film stüdyolarından birisi olan WarnerMedya ve Disocvery Inc.‘nin birleşmesi ayrıca, Amazon ve MGM Studios birleşmesiyle beraber sektörde birleşme ve el değiştirme haberlerini daha sık duymaya başladık.

Son dönemde ise Hollywood’un en köklü stüdyolarından birisi olan ve 100 yıllık bir tarihe sahip olan Paramount Pictures, satın alma haberleri ile gündemde adından çokça söz ettirmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda stüdyonun, Warner Bros. Discovery veya Sony Pictures Entertainment ve Apollo Global Management ayrıca, Skydance Media ile birleşme konusunda görüştükleri yakın kaynaklar tarafından aktarılmıştı.

En sonunda geçtiğimiz günlerde aylar süren görüşmeler sonuçlandı ve Paramount Global CEO‘su Bob Bakish ve Paramount Global‘in sahibi Shari Redstone, bağımsız bir stüdyo olan Skydance Media ile birleşme kararı aldı.

Paramount Pictures ve Skydance Media Tek Çatıda Birleşiyor

Paramount Pictures

Hollywood’un en köklü stüdyolarından birisi olan ve 100 yıllık bir tarihe sahip olan, 1936 senesinde Shari Redstone’un ailesi tarafından kurulan zincir sinema salonları ile başlayan Redstone Medya İmparatorluğu, sektördeki değişimlere ayak uydurmak ve daha güçlü bir biçimde yola devam edebilmek adına David Ellison tarafından kurulan Skydance Media ile birleşme kararı aldı.

Taraflar arasında yapılan anlaşma ile beraber David Ellison tarafından kurulan Skydance Media ve hissedarları; Redstone Ailesi’nin Paramount Pictures üzerinde ki hisselerini elinde tutan National Amusements’ı 2,4 milyar dolar nakit karşılığında satın alacak. Satın alım gerçekleştiksen sonra ise; Skydance Media ile Paramount Pictures birleşecek. Gerçekleşen bu birleşme sonucunda, hissedarlara 4,5 milyar dolar nakit veya hisse senedi teklif edilecek. Ayrıca, stüdyonun bilançosuna ek olarak 1,5 milyar dolar katkı sağlayarak şirketi mali açıdan rahatlatılacak.

İki şirketin birleşmesi sonucunda Shari Redstone ve ailesi, şirketin yönetimindeki gücünü tamamen David Ellison‘a devredecek. David Ellison, yeni Paramount‘un yönetim kurulu başkanı ve CEO’su görevlerini üstlenecek. Eski NBCUniversal CEO’su Jeff Shell ise, şirketin yeni başkanı olarak görev yapacak.

Yaşanacak bu değişimin akabinde, Paramount Pictures‘in göz bebeği olan Paramount+‘ın nasıl hayatta kalacağı ve nasıl bir değişim yaşayacağı büyük merak konusu. Son olarak, değişimin ardından şirketin ismi Paramount Pictures olarak kalmaya devam edecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...