Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Bu haberden sonra Chrome yerine Firefox kullanmak isteyebilirsiniz!

Firefox web tarayıcısının geliştiricisi Mozilla, eski Windows işletim sistemlerinde Firefox desteğini uzatmaya karar verdi. Hatta Microsoft’un resmi desteğinin ötesine geçerek Firefox için şaşırtan bir güncelleme takvimi paylaştı.

Mozilla’nın ürün yönetimi ekibinden Byron Jourdan, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamalarda şirketin Windows 7 ve sonrası için yol haritasını paylaşmıştı. Firefox desteğini genişletmeyi planladıklarını açıklamıştı. Konuyla ilgili Jourdan, genişletilmiş desteğin Windows 8 ve 8.1’i de kapsayacağını doğruladı.

Şu anda Firefox’un genişletilmiş destek sürümleri Aralık 2023’e kadar sadece Windows 7’yi destekliyor. Ancak Jourdan, Mozilla’nın kullanımı yüksek olduğu sürece eski işletim sistemi sürümlerini daha uzun süre desteklemeyi düşündüğünü belirtti.


iPhone cihazlara iOS 17.5.2 güncellemesi geliyor! Neler sunacak?iPhone cihazlara iOS 17.5.2 güncellemesi geliyor! Neler sunacak?

iPhone cihazlara iOS 17.5.2 güncellemesi geliyor! Neler sunacak?

Apple iPhone modelleri için iOS 17.5.2 güncellemesi geliyor. Yeni gelecek güncelleme hangi özellikleri içeriyor? Detaylar haberimizde.

Genişletilmiş destek, Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcılarının son özellikleri almasını ve güvenlik açıklarına karşı güvende kalmasını sağlıyor. Ancak Microsoft’un yıllardır Windows 7 ve Windows 8/8.1 işletim sistemlerini desteklemediğini hatırlatalım. Buna bağlı olarak Google Chrome gibi popüler araçlar da güncelleme almıyor.

Statcounter verilerine göre Windows 7, 8 ve 8.1; masaüstü pazarının yalnızca yüzde 3’lük bölümünü oluşturuyor. Ancak Mozilla, bu sistemleri kullanan cihazlar için Firefox desteğini uzatarak kullanıcılarını elde tutmak istiyor.

firefox ücretli abonelik, mdn plus, firefox geliştiricileri, firefox mdn plusfirefox ücretli abonelik, mdn plus, firefox geliştiricileri, firefox mdn plus

Ürün yöneticisi, destek için bitiş tarihinin henüz kesinleşmediğini, ancak ölçülebilir kullanım devam ettiği sürece desteğin süreceğine dikkat çekti.

Siz ne düşünüyorsunuz? Mozilla’nın bu atılımı, Firefox performansını nasıl etkileyecek? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...