Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Tesla Model Y 2025 ortaya çıktı! İşte ilk görüntüler

Tesla Model Y 2025 versiyonu sızdırıldı. Tesla’nın yeni nesil elektrikli otomobilinin casus görüntüleri ortaya çıktı. Önümüzdeki yıl piyasaya çıkması beklenen model, ilk kez yollarda görüntülendi. Peki Tesla, yeni Model Y ile neler vadediyor?

Reddit’te yayınlanan fotoğraflarda ön ve arka cephesi kamuflajla kaplanmış Model Y gözler önüne serildi. Konuyla ilgili ortaya çıkan iddialar, aracın kod adının Juniper olacağını ve 2025 Model Y’nin prototipi olduğunu söylüyor.

Güncellenen Model Y, geçtiğimiz yıl Model 3’e uygulanan tasarım değişikliklerini yansıtacak gibi duruyor. Kamuflajın altından görülebildiği kadarıyla Model Y; Model 3’e benzer şekilde daha alçak ve daha düz bir buruna sahip olacak. Farlar da daha ince görünüyor.


Tesla Gigafactory’de II. Dünya Savaşı’na ait bomba bulunduTesla Gigafactory’de II. Dünya Savaşı’na ait bomba bulundu

Tesla Gigafactory’de II. Dünya Savaşı’na ait bomba bulundu

Tesla, Berlin’deki Gigafactory genişletme alanında bir sürprizle karşılaştı, tam 250 kg’lık II. Dünya Savaşı’na ait bomba bulundu.

Dış tasarımda yapılan değişiklikler arasında C-şekilli arka lambalar, yenilenmiş tamponlar ve Model 3’e benzer yeni tekerlek tasarımları dikkat çekiyor. Ancak kamuflajlı Model Y’nin içinde herhangi bir değişiklik görülmüyor.

Güç aktarma organlarının da aynı kalacağı, ancak çeşitli iyileştirmeler sayesinde sürüş menzilinin artabileceği konuşuluyor. Prototip üzerinde daha düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler de öne çıkıyor.

satislari-dusuyor-tesla-model-rakamlari-gizliyor-musatislari-dusuyor-tesla-model-rakamlari-gizliyor-mu

Tesla CEO’su Elon Musk, yenilenmiş Model Y’nin bu yıl piyasaya sürülmeyeceğini doğruladı. Bu kapsamda Model 3’ü takip edeceğini düşünürsek Nisan ayında yeni versiyonu görme şansımız bulunuyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...