Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Oyun

God of War Yaratıcısı, Atreus’un “Korkunç Bir Karakter” Olduğunu Düşünüyor

God of War‘un yaratıcı ismi David Jaffe, Kratos’un oğlu Atreus’un karakteri hakkında yeni görüşlerini paylaştı. Days Gone yönetmeni John Garvin ile yapılan bir röportajda Jaffe, Atreus’un hem görsel hem de oynanış açısından “korkunç bir karakter” olduğunu belirtti. Jaffe, Kratos’un oğlunun serideki varlığına genel olarak olumlu baksa da, Atreus’un özellikle God of War Ragnarok’taki tasvirini eleştiriyor.

God of War Yaratıcısından Atreus’a Sert Eleştiriler

God of War

David Jaffe geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda, Atreus‘un korkunç bir karakter olduğunu söyledi. Atreus’un babasından daha fazla esinlenmesi gerektiğini ve oyunun ortalarında Kratos’a daha çok benzemesi gerektiğini, ancak bunun yerine Atreus’un hikaye boyunca zaman zaman öfkeli ve olgunlaşmamış bir tavır sergilediğini ifade etti.
Jaffe’ye göre, Atreus babasının olgunluğundan oldukça uzak ve bu durum bazı oyuncular tarafından da olumsuz karşılanıyor.

Röportajda, Santa Monica Studio’nun Kratos karakterinde yaptığı köklü değişiklikler de tartışıldı. Kratos, öfke dolu bir savaşçıdan endişeli, yaşlanan bir babaya dönüşerek önemli bir karakter gelişimi geçirdi. Ancak Jaffe, bu süreçte Atreus’un karakterinin doğru şekilde gelişmediğini savunuyor.

David Jaffe, Atreus’un 2018 yılında çıkan God of War’un sonunda sahip olduğu potansiyelin, Ragnarok’ta boşa gittiğine inanıyor. Jaffe, karakterin baba figürü Kratos’tan daha fazla ilham alması ve onun gibi davranması gerektiğini savunduğunu belirtti.

Atreus’un görsel düzeyde ve oyun düzeyinde korkunç bir karakter olduğunu düşünüyorum. Kratos için bir oğul olarak işlevini seviyorum. Atreus’un Ragnarök’ün sonunda veya ortasında, ‘S*ktir et, o adam harika, ben o adam olmak istiyorum!’ demesi gerekiyordu. Ancak Ragnarök bize bunu vermedi” dedi.

Jaffe, 2018’deki God of War‘dan sonra Atreus’un ” temelde artık o kadar da ilgi çekici olmayan ” bir karakter haline geldiğini ancak yaratıcıların onu bir şekilde gelecekteki oyunlara entegre etmek zorunda kaldıklarını da sözlerine ekledi.

[embedded content]

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Atreus’un God of War Ragnarok‘taki tasvirini beğendiniz mi? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...