Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Ford elektrikli otomobil satış rakamlarını açıkladı! Durum ne?

Elektrikli otomobil pazarı günden güne büyümeye devam ediyor. Bugün satış rakamlarını ortaya koyan Ford, görünüşe göre halinden memnun. Peki rakamlar ne durumda. İşte Ford’un elektrikli otomobil kanadındaki son durum.

Elektrikli otomobiller hayatımıza sandığımızdan daha hızlı giriş yaptı. Firmalar hala benzinli ya da dizel araçlar gibi satış rakamları elde etmese de, Ford’un yüzü şimdilik gülüyor gibi duruyor. Bugün elektrikli otomobillerinin satış rakamlarını açıklayan şirket, bu yılın ilk yarısında 44 bin 180 adet araç sattı. Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 71,8 oranında daha yüksek.

Bu yılın ilk ve ikinci çeyreği arasındaki fark ise yüzde 61,4 oranında. İkinci çeyrekte yani üç ayda 23 bin 957 adet araç satmayı başaran Ford, detaylıca baktığımızda Mustang Mach-E için yüzde 46,5, F150 Lightning için yüzde 76,9 ve E-Transit için ise yüzde 95,5 oranında artış kaydetti. Hibrit tarafında ise yüzde 55,6 oranında artış görülüyor. Toplam hibrit satış rakamı ise 53 bin 822 olarak belirtiliyor.


Xiaomi SU7 elektrikli otomobilin Haziran ayı satış rakamı açıklandı!Xiaomi SU7 elektrikli otomobilin Haziran ayı satış rakamı açıklandı!

Xiaomi SU7 elektrikli otomobilin Haziran ayı satış rakamı açıklandı!

Xiaomi elektrikli otomobili SU7’nin satış rakamlarını açıkladı. Xiaomi SU7 Haziran ayında önceki aylara göre daha fazla satmayı başardı.

Ford’un tüm modellerine baktığımızda ise bu yılın ikinci çeyreğinde toplam 308 bin 920 adet Ford Trucks satıldığını görüyoruz. Bunu 199 bin adetle F-Serisi takip ederken listenin kalanında 189 bin adet SUV ve 42 bin 274 adet Transit satıldığını görüyoruz.

Elektrikli otomobil pazarında artış görülse de hala firmalar beklediği kadar fazla araç satışı yapamıyor. Bu durumun en büyük nedeni ise elektrikli otomobil konusundaki soru işaretleri. Siz Ford’un satış rakamlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...