Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

BYD, Türkiye’de 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor!

Çinli otomobil üreticisi BYD bugün Türkiye için yeni yatırım planını açıkladı. Türkiye’de daha büyük yatırımlarla varlığını sürdürmeyi planlayan BYD, yakında ülkemizde 1 milyar dolarlık bir yatırım yapacak. Şirket resmi duyuruyu pazartesi günü düzenleyeceği törende duyuracak.

Elektrikli otomobil konusundaki başarısını ülkesinde satış rakamları ile tasdikleyen BYD, yeni üretim yerini Türkiye olarak belirledi. Ülkemizde satışa sunduğu modellerle beğenileri toplayan şirket, şimdi Türkiye’de üretim için 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Mayıs ayında BYD ve Chery’nin Türkiye yatırımları hakkında olumlu söylemlerde bulunmuştu. BYD ve ülkemiz yetkilileri arasında geçen süreç anlaşılan o ki nihayete ermiş. Pazartesi günü gerçekleşecek olan törenle ülkemizdeki yatırım planını resmi olarak açıklayacak olan BYD, Manisa’da üretim tesisini kuracak.


Kolçağın altında buzdolabı mı? BYD Denza Z9GT iç tasarımı gözüktü!Kolçağın altında buzdolabı mı? BYD Denza Z9GT iç tasarımı gözüktü!

Kolçağın altında buzdolabı mı? BYD Denza Z9GT iç tasarımı gözüktü!

BYD’nin premium markası Denza yeni modeli Z9GT’nin iç tasarımını paylaştı. İşte karşınızda her anlamda lüks olduğunu gösteren BYD Denza Z9GT!

Tabi BYD ve Chery gibi markaların Türkiye fabrikalarının kurulmasının bir diğer önemli unsuru da vergi muafiyeti. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre ülkemizde yatırım yapan firmalar, ek mali yükümlülüklerden kurtulacak. Bu sayede firmalar daha rahat üretim yaparken, ülkemiz araç fiyatlarının da dengelenmesi sağlanıyor olacak.

Görünen o ki BYD artık Türkiye’de isminden daha çok söz ettirecek. Manisa’da kurulacak olan BYD Türkiye fabrikası, daha makul fiyatlara BYD modellerine erişmemize de olanak sağlayacak. Siz Çinli otomobil üreticisinin ülkemizde yapacağı milyon dolarlık yatırım hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...