Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

WhatsApp’ın yuva yıkan özelliği Web uygulamasına geliyor!

Dünyanın dört bir yanından milyarlarca kullanıcısı ile en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Telefon bir yana bilgisayar üzerinden de kullanılabilen uygulamaya gizlilik odaklı bir özellik ekleniyor: WhatsApp Web sohbet kilidi. İşte yeniliğin detayları…

WhatsApp Web için Sohbet Kilidi özelliği yolda!

WhatsApp, son dönemlerde arayüz bakımından önemli yenilikler aldı. İnce dokunuşlar ile birlikte kullanıcılara kullanışlı bir arayüz sunmaya çalışan şirketin şimdi ise mobilde versiyonda zaten olan Sohbet Kilidi özelliğini WhatsApp Web‘e getirmek üzere çalıştığı ortaya çıktı.

WhatsApp Web için Sohbet Kilidi özelliği yolda!WhatsApp Web için Sohbet Kilidi özelliği yolda!

Söz konusu bu özellik, kullanıcılara istedikleri sohbetleri kilitleme imkanı sunacak. Bu sayede başka birinin uygulamaya erişmesi durumunda kişinin sohbete giriş yapması daha zor hale geliyor. Yani gizliliği sağlamak için kullanışlı bir özellik.


WhatsApp’tan iPhone kullanıcıları için yeni güvenlik önlemi!WhatsApp’tan iPhone kullanıcıları için yeni güvenlik önlemi!

WhatsApp’tan iPhone kullanıcıları için yeni güvenlik önlemi!

Android’den sonra iPhone kullanıcıları da WhatsApp Passkey özelliği ile tanışıyor. WhatsApp için geçiş anahtarı belirlemek mümkün olacak.

Özellik ile ilgili ne yazık ki daha fazla detay mevcut değil. Yani kilitli sohbetlere nasıl erişebileceği de bilinmiyor. Mobil versiyonda sohbetlere erişebilmek için parmak izi veya yüz doğrulaması gerçekleştirmek gerekiyordu. Web versiyonunda ise bir şifre girilmesi istenebilir.

WhatsApp Web için Sohbet Kilidi özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Bu noktada tahminler, önümüzdeki ayları işaret ediyor. Yani şimdilik beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde çıkan bir habere göreyse WhatsApp’ta hesapsız mesajlaşma dönemi başlıyor. Avrupa Birliği‘nin teknoloji şirketlerini ilgilendiren Dijital Hizmetler Yasası kapsamında WhatsApp da gerekli adımı atıyor.

WhatsApp Web için Sohbet Kilidi özelliği yolda!WhatsApp Web için Sohbet Kilidi özelliği yolda!

Geçtiğimiz günlerde iOS için yayınlanan güncelleme birlikte platformlar arası mesajlaşma özelliği üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Henüz geliştirilme aşamasında olduğu aktarılan özellik ile birlikte WhatsApp hesabı olmayan ama Telegram kullanan bir arkadaşınıza mesaj yollayabileceksiniz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni özelliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...