Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Microsoft nihayet Windows 10’daki Copilot hatasını düzeltiyor

Microsoft, 2023’ün Kasım ayında Windows 10 Insider kullanıcılarına Copilot’u kullanıma sunduğundan beri, çoklu monitör kurulumlarında yaşanan ikon hizalama sorunlarıyla uğraşıyordu. Şirket, Windows 10 kullanıcıları için uzun zamandır beklenen Copilot hatası düzeltme yamasını nihayet yayınladı.

2023 yılının Kasım ayının sonlarında birçok Windows 10 kullanıcısı, Copilot’u yükledikten sonra masaüstü ikonlarının yanlış hizalanması sorunuyla karşılaştı. Özellikle çoklu monitör kurulumlarında yaygın olan sorunu Microsoft, Copilot’un belirli yapılandırmalarda yüklenmesini engelleyen bir uyumluluk kilidi uyguladı.

Windows 11 kullanıcıları için bu sorun Ocak 2024’te yayınlanan bir sunucu tarafı yaması ile çözülmüştü ancak Windows 10 kullanıcıları için çözüm daha yeni geldi.

Yaklaşık yedi aylık bir bekleyişin ardından, Microsoft nihayet 25 Haziran 2024’te bir önizleme güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme, Windows 10 sürüm 22H2 cihazlarına Copilot’u yükleme imkanı sunuyor. Kullanıcılar bu güncellemeyi yükledikten sonra Copilot’u çoklu monitör kurulumlarında sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorlar. Güncellemenin ardından masaüstü ikonlarının yer değiştirme veya hizalama sorunları yaşanmayacak.

Ayrı bir bilgi olarak, 25 Haziran 2024’te yayınlanan Windows 11 KB5039302 güncellemesi bazı kullanıcılar için çeşitli sorunlar içeriyor. Bu sorunlar arasında görev çubuğunun çalışmaması ve sistemin sürekli yeniden başlatılması gibi problemler yer alıyor.


Windows 11’in çökmesini istemiyorsanız, bu güncellemeden uzak durun!Windows 11’in çökmesini istemiyorsanız, bu güncellemeden uzak durun!

Windows 11’in çökmesini istemiyorsanız, bu güncellemeden uzak durun!

Microsoft’un Windows 11 için yayınladığı güncelleme, sistemin açılmamasına sebep olabiliyor. İşte detaylar…

Microsoft’un Windows 10 Copilot hatasını düzeltmesi, kullanıcılar için büyük bir rahatlama oldu. Haziran 2024 güncellemesiyle, çoklu monitör kurulumlarında yaşanan ikon hizalama sorunları tarihe karıştı. Siz de bu sorunla cebelleşiyor muydunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...