Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Porsche’de milyon dolarlık hata!

Otomotiv dünyasında yaşanan geri çağırma uyarılarına bir yenisi eklendi. Porsche, fren bölümünde görülen bir hata sonrasında 80 bine yakın Taycan elektrikli aracını geri çağırdı. Hata yüzünden kullanıcıların kaza yapabileceği bildirildi.

Porsche, ön fren hortumundaki bir arıza nedeniyle 79 bini aşkın Taycan elektrikli aracını geri çağırdığını açıkladı. Otomobil güvenlik düzenleyicilerine sunulan raporlarda Porsche mühendisleri, devam eden saha incelemeleri ve testlerde olası fren sorunlarının yaşanabileceğini dile getirdi.

Porsche, ön fren kısmında tekrarlanan esneme ve bükülme gerilimleri nedeniyle fren hortumlarının zamanla kademeli olarak yıpranabileceğini ortaya çıkardı. Bu sorun ise hortumun kırılmasına ve sıvı sızıntısına yol açabilir.


7 kişilik elektrikli SUV Porsche K1 kameralara yakalandı!7 kişilik elektrikli SUV Porsche K1 kameralara yakalandı!

7 kişilik elektrikli SUV Porsche K1 kameralara yakalandı!

Porsche K1 elektrikli SUV modelinin casus görüntüleri yayınladı. Yeni model şmdiden otomotiv dünyasında büyük bir merak uyandırdı.

Şirketin açıklamasına göre fren hortumunun arızalanması, aracın durma mesafesini önemli ölçüde artırarak sürücüleri ve diğer yolcuları kaza riskiyle karşı karşıya bırakıyor. Bu sorunu çözmek için Porsche, fren hortumlarını değiştirmeyi planlıyor.

Mühendisler, değiştirilmiş bu parçanın sürtünmeyi azalttığını ve aracın ömrü boyunca darboğaz yaşama olasılığının daha düşük olduğunu söylüyor.

Geri çağırma, 2020 ile 2022 arasında üretilen arkadan çekişli Taycan ve üst seviye Taycan Turbo ve Turbo S versiyonlarını etkiliyor. Bu kapsamda 80 bine yakın aracın toplatılacağı belirtildi.

Tamir işleminin yaklaşık iki saat süreceği ve ücretsiz olarak yapılacağı dile getirildi. Şirket önümüzdeki günlerde müşterileriyle iletişime geçecek.

Peki siz bu konuyla ilgili neler düşünüyorsunuz?

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...