Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Xiaomi’nin yeni SUV otomobili yollarda görüldü!

Xiaomi, elektrikli otomobil girişimlerine hız verdi. İlk elektrikli aracı SU7 için teslimatları hızlandırmak isteyen Xiaomi, bu kapsamda ikinci modeli için de harekete geçti. Kod adı Xiaomi MX11 olan SUV modelinin, Çin’de casus görüntüleri ortaya çıktı.

Çin’de yakalanan casus çekimler, Xiaomi’nin mevcut SUV konseptini koruyacağını gösteriyor. SU7 ile benzer bir tasarıma sahip olan MX11; ince bir kaput ve gösterişli farlara sahip olacak gibi duruyor. Ayrıca tavana monte edilmiş çakıl taşı şeklinde bir lazer radarı da dikkat çekiyor.

MX11’de yana monte edilmiş kameralar ve sarı fren kaliperleri bulunuyor. Jantlar ise çok kollu alaşım gibi görünüyor. Arka tarafında MX11, fastback benzeri bir eğimli tavana sahip. Bu da aslında SUV ve coupe arasında olacağını gösteriyor. Bu detayların SU7’nin görünümünü anımsattığını söylemek mümkün.


Xiaomi çıtayı yükseltti! SU7 bataryaları değişiyorXiaomi çıtayı yükseltti! SU7 bataryaları değişiyor

Xiaomi çıtayı yükseltti! SU7 bataryaları değişiyor

Xiaomi SU7 üretimini hızlandırıyor, CATL ve BYD bataryaları sayesinde daha yüksek performans ve uzun mesafeler sunacak.

Haziran ayında ilk elektrikli aracını piyasaya süren Xiaomi’nin, SUV modelinin hibrit versiyona da sahip olacağı aktarıldı. Daha fazla menzil için hibrit teknolojisini benimseyecek Xiaomi, elektriğe alternatif oluşturmuş olacak.

Öte yandan Xiaomi ilk modellerini BYD’nin blade bataryalarını kullandı. Yeni SU7 modellerinde ise CATL’nin batarya teknolojisinden de faydalanacak. İkinci modelde ise CATL bataryalara daha fazla ağırlık verilecek.

Hibrit SUV’nin yıl sonunda piyasaya sürüleceği ve 2025 yılında satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Xiaomi’nin ayrıca 2026 yılında 25 bin dolarlık daha uygun fiyatlı bir elektrikli araç piyasaya süreceği de söyleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...