Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Starlink interneti artık cep boy olacak! Mini anten çıktı

SpaceX, Starlink uydu internet hizmetiyle tüm dünyada büyük ses getirdi. ABD’den Japonya’ya kadar geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip olan hizmet, taşınabilir antenlerini devreye aldı. Starlink Mini isimli anten 599 dolarlık fiyatıyla satışa çıktı.

Starlink uydu internet anteninin Starlink Mini adı verilen taşınabilir versiyonunu satmaya başladı. Boyutları 30 x 25 x 4 cm olan anten, sadece 2 kilo ağırlığıyla dikkat çekiyor. Starlink Mini kiti, hareket halindeyken bile şirket uydularına erişim imkanı tanıyor.

Müşterilere gönderilen bir e-postaya göre, Starlink Mini’nin fiyatı 599 dolardan başlıyor. Ayrıca aylık 120 dolarlık konut aboneliği ve 30 dolarlık plan gerektiriyor. Bu ödemeler ile neredeyse istediğiniz her yerden yüksek hızlı internete bağlanabiliyorsunuz.


Türkiye’de Starlink için beklenmedik gelişme!Türkiye’de Starlink için beklenmedik gelişme!

Türkiye’de Starlink için beklenmedik gelişme!

Türkiye’de Starlink hizmetinin 2024 yılında hizmete girmesi beklenirken şirketin internet sitesinde yeni bir gelişme paylaşıldı.

Şirketin açıklamasına göre Starlink Mini; 100 Mbps’nin üzerinde indirme hızı sunuyor. Bu kapsamda ABD’nin her yerinde internete bağlantı imkanı tanıyor. Aşım ücretleri uygulanmadan önce aylık 50 GB veri sınırının bulunduğunu da belirtelim.

SpaceX CEO’su Elon Musk Mini antenin kurulumunun beş dakikadan daha kısa sürdüğünü dile getirdi. İlk aşamada sınırlı sayıda satılaca olsa da, üretiminin uluslararası düzeyde yapılması planlanıyor. Bu da Avrupalı kullanıcıların anten kitine erişebileceği anlamına geliyor.

Starlink hizmetinin Türkiye’de olmadığını belirtelim. Starlink’in Türkiye’ye gelme planlarını bir süreliğine askıya aldığını ve ülkemizdeki yetkili kurumların yapacağı düzenlemeden sonra tekrar yürürlüğe sokacağını söyleyebiliriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...