Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Tesla’ya rakip olacaktı! Dev şirket iflas etti

Otomotiv tasarımcısı Henrik Fisker tarafından kurulan elektrikli otomobil firması Fisker Inc. iflas ettiğini duyurdu. ABD’de yapılan iflas başvurusu, şirketin üretim ve teslimat zorluklarını yansıtıyor. Buna göre Fisker’ın tüm varlıklarının satılması hedefleniyor.

Fisker şirketinden gelen açıklamada, otomotiv dünyasının büyüyen sorunlarına dikkat çekildi. Piyasa ve makroekonomik rüzgarla karşı karşıya kaldıklarını belirten otomotiv girişimi, tüm seçenekleri değerlendirdiğini açıkladı. Buna göre iflas başvurusunun en iyi seçenek olduğuna karar verdi.

Ocean SUV isimli bir modele sahip olan Fisker, ABD ve Avrupa’da teslimatları geciktirdi. Bu kapsamda nakit sıkıntısı çeken şirket, bu yılın başlarında ise büyük bir otomobil üreticisinden ek finansman sağlayamadı. Geçtiğimiz süreçte üretim ortağı arayan Fisker, üretimlerini durdurdu ve işten çıkarmaya gitti.


SpaceX uygun fiyatlı Starlink mini çanağını tanıttı!SpaceX uygun fiyatlı Starlink mini çanağını tanıttı!

SpaceX uygun fiyatlı Starlink mini çanağını tanıttı!

SpaceX, MacBook boyutlarında yeni Starlink Mini çanağını tanıttı. CEO Elon Musk’a göre bu teknoloji dünyayı değiştirecek.

Fisker, küresel tedarik zinciri sorunları nedeniyle üretimi artırmakta zorlandığını belirtti. 2024’te 10 binin üzerinde araç üretti, ancak sadece yaklaşık 4700 adet teslimat sağlayabildi. Bazı Fisker modellerinin de kazalar nedeniyle ABD’de soruşturma altında kaldığı belirtildi.

Nakit rezervleri tükenen ve fon bulmakta zorlanan Fisker; geçtiğimiz dönemde iflas başvurusunda bulunan Lordstown Motors ve Electric Last Mile Solutions gibi diğer elektrikli araç girişimlerine katıldı. Bu aşamada doğrudan şirketin veya mal varlıklarının satışı değerlendirilecek.

3 tane tesla elektrikli araç üst üste duruyor yolda3 tane tesla elektrikli araç üst üste duruyor yolda

Fisker’in iflas başvurusu, yeni otomobil üreticilerinin operasyonlarını ölçeklendirmede karşılaştıkları zorlukları gözler önüne seriyor. Ayrıca Tesla, Ford, BYD gibi devlerin de yaşadığı sorunları yansıtıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...