Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Apple, macOS 14.6 beta sürümünü yayınladı! Nasıl indirilir?

Apple, macOS 14.6 beta 1 sürümünü geliştiricilere açtı. Bu yeni beta sürümü, geçen hafta WWDC24’te duyurulan macOS 15 Sequoia beta sürümünün hemen ardından yayınlandı. 14.6 beta sürümünün yeni özellikler içerip içermediği henüz belirsiz, ancak geliştirici notlarına göre beş önemli sorun çözülmüş durumda. Gelin macOS 14.6 beta neler düzeltmiş ve nasıl indirilir bakalım.

Geliştirici notlarına göre macOS 14.6 beta sürümü çeşitli uygulamalardaki hataları gideriyor. Apple Silicon Mac’lerde ARKit, Core Spotlight, Finder, Video Subscriber Account ve Video Toolbox ile ilgili yaşanan beklenmedik uygulama kapanmaları düzeltilmiş durumda.

ARKit ile ilgili olarak, Apple Silicon Mac’lerde iPhone ve iPad uygulamaları, ARSkeletonDefinition başlatılırken beklenmedik bir şekilde kapanıyordu. Bu sorun giderildi. Core Spotlight’ta ise -[CSSearchableItemAttributeSet setActionIdentifiers:] komutu verildiğinde yaşanan beklenmedik kapanma sorunu düzeltildi.

Finder’da, Ev Videoları’nın iPod nano (7. nesil) için Müzik Videoları olarak senkronize edilmesi sorunu çözüldü. Video Subscriber Account’ta VSOpenTVProviderSettingsURLString’in referans alınması durumunda yaşanan beklenmedik kapanma problemi de giderildi.

Son olarak, Video Toolbox’ta belirli video içeriklerinin donanım kod çözücü tarafından reddedilmesi sorunu çözüldü ve yazılım kod çözücü otomatik olarak seçilerek sorunsuz bir çözüm sağlandı.


Apple Intelligence logosu nasıl tasarlandı?Apple Intelligence logosu nasıl tasarlandı?

Apple Intelligence logosu nasıl tasarlandı?

Apple, yeni Intelligence logosu ile dost canlısı, tehditkar olmayan ve insan benzeri olmayan bir imaj hedefliyor.

Apple, macOS 14.6 halka açık beta sürümünün bu hafta içinde yayınlanmasını planlıyor. Geliştirici olmayan kullanıcılar bu sürümü yüklemeden önce dikkatli olmalı ve Mac’lerinin stabilitesini riske atmamalı. Beta sürümler, genellikle hata ve sorunlarla dolu olabilir, bu yüzden beta sürümü yüklemeden önce Mac’inizi yedekleyin.

  • Sistem Ayarları > Genel > Yazılım Güncellemeleri’ni açın.
  • İki seçenek görmelisiniz: Otomatik Güncellemeler ve Beta Güncellemeleri. Beta Güncellemeleri’nin yanındaki (i) simgesine tıklayın.
  • Beta Güncellemeleri’ni şimdi açabilirsiniz (daha önce açık değillerse).
  • İndirmek istediğiniz betayı seçin.
  • Geliştirici hesabınız farklı bir Apple Kimliği’ne bağlıysa, bunu burada değiştirebilirsiniz.
  • Tamam’a tıklayın.
  • Şimdi Mac’iniz güncellemeleri kontrol edecek ve sonunda macOS 14.6 Geliştirici Betası’nı bir yükseltme olarak gösterecek. Şimdi Yükselt’e tıklayın.

Apple’ın macOS 14.6 beta sürümü, hem geliştiriciler hem de genel kullanıcılar için çeşitli iyileştirmeler ve düzeltmeler getiriyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...