Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Android’den iyi mi? HarmonyOS Next ortaya çıktı

Huawei, HarmonyOS Next işletim sistemiyle Android ve iOS‘a rakip olmaya hazırlanıyor. Şu anda Android altyapısını kullanan HarmonyOS, yeni sürümle birlikte tamamen bağımsız hale gelecek. HarmonyOS Next’in yeni geliştirici sürümü arayüz tasarımını gözler önüne serdi.

Çin’den gelen yeni sızıntılar, HarmonyOS Next’in ikinci geliştirici önizlemesini ortaya çıkardı. Bu sürümle birlikte sunulacak özellikler ve iyileştirmeler de gözler önüne serildi. Huawei henüz bu güncelleme için çıkış tarihini paylaşmadı, ancak birçok yenilik sunacak gibi görünüyor.

Sızıntıya göre HarmonyOS Next, çok daha yumuşak geçişler sunacak. Bu da Android’e kıyasla önemli ölçüde daha iyi animasyon efektlerine sahip olacağını gösteriyor. Geliştirici seçeneklerinin de çeşitli şekillerde Android’i geride bıraktığı söyleniyor.


Popüler korku filminin oyunu geliyor!Popüler korku filminin oyunu geliyor!

Popüler korku filminin oyunu geliyor!

John Krasinski ve Emily Blunt’ın korku filmi serisi A Quiet Place, The Road Ahead adlı yeni bir oyuna kavuşuyor.

Huawei, ABD ambargosu yüzünden Google ve Android lisanslarını alamıyor. Ancak halihazırda piyasada olan HarmonyOS ve EMIU sistemleri, Android açık kaynak koduna dayanıyor. HarmonyOS Next ise Android’den bağımsız olarak sıfırdan geliştirildi.

Şirketin yeni nesil işletim sistemi olacak bu güncelleme, Android’den tamamen bağımsız olmasıyla bir ilki temsil edecek. Bu aynı zamanda Android uyumluluğunun sona ereceği anlamına geliyor.

Sızıntı, yapay zeka özellikleriyle de ön plana çıkacağını iddia etti. Ancak ikinci geliştirici önizlemesinde yapay zeka ile ilgili herhangi bir ayrıntı bulunmuyor.

Öte yandan Huawei, HarmonyOS 4.2’den Next’e yapılacak güncellemelerde kullanıcılara ücretsiz bulut desteği sunacak. Bu özellik, kullanıcıların yükseltme sırasında tüm verilerini buluta yedeklemelerine izin verecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...