Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Microsoft tartışmalı Windows 11 güncellemesini geri çekti!

Microsoft, Windows 11 24H2 güncellemesiyle birçok yenilik üzerinde çalışıyor. Yapay zeka odaklı 24H2 sürümü, şu anda Windows Insider programı aracılığıyla test edilebiliyor. Ancak şirket, 24H2’nin ilk önizlemesini yayınladıktan sadece birkaç gün içinde geri çekmeye başladı.

Microsoft ekibi, Windows 11 24H2 güncellemesini dağıtmayı durdurduğunu açıkladı. Konuyla ilgili hazırlanan bir blog gönderisinde, kısa süre içinde tekrar kullanıma sunmak için çalıştıklarını doğruladı. Ancak sürümün dağıtımının neden iptal edildiği paylaşılmadı.

windows-fotograf-metni-okuyacak-ozelligiwindows-fotograf-metni-okuyacak-ozelligi

24H2 önizlemesini indiren kullanıcılar birçok sorunla karşılaştıklarını ifade etti. Microsoft’un geri bildirim merkezine yapılan paylaşımlarda uygulama donmaları, performans düşüşü ve VPN bağlantısı dahil olmak üzere birçok sorun olduğu belirtildi.


iOS 16’nın gerisinde kaldı! İşte iOS 17 kullanım oranıiOS 16’nın gerisinde kaldı! İşte iOS 17 kullanım oranı

iOS 16’nın gerisinde kaldı! İşte iOS 17 kullanım oranı

Apple, iOS 17 kullanım oranı olarak adaptasyon oranını paylaştı ve görünen o ki iOS 17, iOS 16 kadar indirilmedi…

Windows Insider programına katılan birçok kullanıcı konuyla ilgili açıklamada bulundu. ARM tabanlı Windows cihazlarındaki “en kötü sürüm önizlemesi” olduğunu ifade etti. Bu, Microsoft’un 2018 yılında sunduğu verileri silen Windows 10 güncellemesini takip ediyor gibi görünüyor.

Sürüm önizlemesi güncellemeleri, beta kullanıcılarına sunuluyor. Yani gelecek sürümlerdeki özellikleri önceden test etmek isteyen kullanıcılar indiriyor. Ancak raporlar, 24H2 sürümünün test grubu için bile dengesiz olduğunu ortaya koydu.

Microsoft, sorunlar giderilene kadar Windows 11 24H2 güncellemesini durdurmaya karar verdi. Daha büyük özellikler sunuldukça performans sorunları da kaçınılmaz gibi görünüyor.

Peki siz en yeni sürüme güncellemeyi düşünür müsünüz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...