Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Bu elektrikli otomobil, iPhone’dan bile daha hızlı şarj oluyor!

Elektrikli otomobiller yaygınlaşmaya devam ettikçe şarj teknolojileri gelişiyor. Günümüzde 1 saatlik şarjlar ile şehir içi ulaşım mümkün. Ancak elektrikli otomobil için şarj hızlarının artmasıyla kullanımların patlama yapması bekleniyor. Lotus ise Emeya modeliyle şarj hızında rekor kırıyor.

Lotus Emeya, elektrikli araç şarj hızlarında yeni bir standart belirledi. Araştırmaya göre sadece 14 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 pil kapasitesine ulaştı. Bu da şimdiye kadarki en hızlı şarj olan elektrikli otomobil olduğu anlamına geliyor.

Bir elektrikli araç danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen testler, Emeya’nın 402kW şarj gücü çekebildiğini ortaya koydu. Yüzde 10-80 şarj seviyesi boyunca ise 331kW’lık şarj oranını koruyabildi. Bu, Emeya’nın sadece 10 dakikalık şarjla yaklaşık 320 km menzil gidebileceğini gösteriyor.


Türkiye’den sonra Avrupa Birliği de Çin’e ek vergi getirdi!Türkiye’den sonra Avrupa Birliği de Çin’e ek vergi getirdi!

Türkiye’den sonra Avrupa Birliği de Çin’e ek vergi getirdi!

Avrupa Birliği, Çin malı elektrikli otomobillere ek vergi uygulayacak. Buna göre yüzde 38’e varan vergiler kapıda.

400kW DC hızlı şarj cihazına bağlı olan Emeya, bu alanda rakipsiz gibi görünüyor. Testlere göre ikinci sırada ise 320kW’a hıza ulaşan Xpeng G9 bulunuyor. Porsche Taycan gibi hızlı şarj destekleyen diğer modeller, 350kW şarj cihazlarıyla 16 dakikada yüzde 80’e ulaşabildi.

Lotus, Emeya için 800 voltluk batarya platformu geliştirdiğini söyledi. Ayrıca hiper arabaya özel olarak batarya termal yönetimi inşa ettiğini belirtti. Emeya’nın performansı aynı zamanda günümüzde elektrikli araç teknolojisinin ulaştığı en üst seviyeyi de gözler önüne seriyor.

350kW ve daha yüksek hızlı şarj ağları genişlemeye devam ettikçe, elektrikli otomobiller için şarj sorunları ortadan kalkacak. Lotus ayrıca Emeya’nın potansiyelini tam olarak kullanmak için şimdiden 450kW şarj cihazları geliştiriyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...