Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Uydu görüntüleri Tesla mezarlığını ortaya çıkardı!

Son zamanlarda Tesla denince herkesin dilinde Cybertruck ve onun gündem olan kusurları var. Ancak, Tesla’nın Austin, Teksas’taki devasa otoparklarda biriken satılmamış araçları, şirketin daha büyük bir sorunla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Uydu görüntüleri, Tesla’nın stoklarının hızla arttığını ve binlerce satılmamış Tesla olduğunu ortaya koydu. Peki ne oldu da bu kadar araç birikti?

Tesla satışları son zamanlarda zorluklar yaşıyor. Şirket, 2024 yılının ilk çeyreğinde 47 binden fazla araç üretti, ancak bu araçları satmayı başaramadı. Tesla teslimatları geçen yıla göre yüzde 8,5 düştü. Bu, şirketin 2020’den bu yana yaşadığı ilk düşük satış oranı oldu. O yıl, COVID-19 pandemisi nedeniyle üretim durdurulmuştu. Sherwood News, uydu görüntülerini kullanarak Ekim 2023 ile Mart 2024 arasındaki satılmamış Tesla stoklarını karşılaştırdı. Görüntüler, Mart ayında Ekim’e kıyasla çok daha dolu otoparkları gösteriyor.

uydu-goruntuleri-satilmamis-teslauydu-goruntuleri-satilmamis-tesla

SkyFi firması tarafından sağlanan uydu görüntüleri, bu satılmamış Tesla araçların nereye gittiğini net bir şekilde ortaya koydu: Hiçbir yere. Bu araçlar, otoparklarda bekletiliyor. SkyFi’nin uydu görüntüleri, Mayıs 2024 itibariyle burada düzinelerce satılmamış Tesla olduğunu gösteriyor.


Kritik hata! Tesla binlerce aracı geri çağırdıKritik hata! Tesla binlerce aracı geri çağırdı

Kritik hata! Tesla binlerce aracı geri çağırdı

Tesla bugün yaptığı bir duyuruyla, kritik bir hataya sebep olan binlerce aracı geri çağırdı. İşte etkilenen modeller…

Bu hafta, Tesla hissedarları şirketin yıllık hissedarlar toplantısında Elon Musk’ın neredeyse 50 milyar dolarlık maaş paketini oylayacak. Şubat ayında, Delaware’de bir yargıç bu maaş paketini, Musk’ın maaş anlaşmasını onaylayan yönetim kurulu üyeleriyle olan geniş çaplı bağları nedeniyle iptal etmişti. Hissedarlar ayrıca Tesla’nın Delaware dışına taşınmasını da oylayacaklar.

Elon Musk, hafta sonu tweet atarak, diğer şirketlerinden biri halka açılırsa uzun süreli Tesla hissedarlarına öncelik vereceğini söyledi. Bu, Musk’ın Tesla hissedarlarının desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunun bir göstergesi.

Peki siz bu araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Tesla Çin’le rekabet edemeyecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...