Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Amerikan otomotiv devi, hiper otomobil için gaza bastı!

Süper otomobiller son yıllarda hızla büyürken, bir Amerikan devi hypercar (hiper otomobil) pazarına girmek istiyor olabilir. Ortaya çıkan son söylentiler, Cadillac’ın hiper otomobil geliştirmek istediğini ortaya koydu. Cadillac’ın üst şirketi GM’den önemli açıklamalar geldi.

GM Küresel Tasarım Başkan Yardımcısı Michael Simcoe, verdiği bir röportajda Cadillac’ın yüksek performanslı bir otomobil üretmek istediğini dile getirdi. Şirketin hiper otomobil projesine sıcak baktığını söyleyerek bu pazarı araştırdığını aktardı.

Konuyla ilgili verdiği demeçte Simcoe, “Bir tane (hiper otomobil) üretmek ister miydik? Evet. Peki bir otomobil geliştiriyor muyuz? Bu çok fazla bilgi vermek olur” ifadelerini kullandı. Yani şirketin hypercar’a sıcak baktığını söyledi.


Chery, Türkiye’de üretime mi geçiyor?Chery, Türkiye’de üretime mi geçiyor?

Chery, Türkiye’de üretime mi geçiyor?

Çin menşeili Chery, yüzde 40 vergiden sonra ilk kez Türkiye pazarında üretim açıklamaları yaptı. Peki Chery, Türkiye için üretime mi geçiyor?

Bilmeyenler için hiper otomobil; yüksek performans, yenilikçi teknoloji ve yüksek fiyat etiketleriyle sınırlı sayıda üretilen lüks otomobillerdir. Bu araçlar genellikle 600 beygir gücünün üzerinde motor gücüne sahiptir.

Bu aslında Cadillac’ın ilk kez süper otomobil geliştirme girişimi değil. Şirket daha önce 2002’de çıkan Cien ve 2003’te sunulan Sixteen gibi konseptler göstermişti. V12 ve V16 motorlarla güçlendirilen bu konseptler, yeni nesil modellerin nasıl olacağını ortaya koydu.

Yirmi yılı aşkın süre sonra hiper otomobil pazarı patlamış durumda. SSC Tuatara, Koenigsegg Jesko ve Bugatti Bolide gibi modeller pazarda büyük ses getirdi. Cadillac ise hızla büyüyen ultra lüks pazarı kabul ederek, hiper otomobilin içten yanmalı veya elektrikli olabileceğini söyledi. Cadillac ayrıca 2026 yılında F1’e de katılmak istiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...