Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Google Chrome performansı uçuşa geçecek! İşte sebebi

İnternet hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldikçe tarayıcı uygulamaları da önem kazanıyor. Günümüzde Google Chrome açık ara farkla birinci olmasına rağmen, Safari ve Edge gibi rakipleri bulunuyor. Ancak Google, son zamanlarda Chrome’un büyük performans artışları aldığını ortaya koydu.

Tarayıcı performans sonuçlarını ele alan Speedometer 3.0, Google, Mozilla, Microsoft ve Apple gibi şirketler tarafından oluşturuldu. Bu uygulama, tarayıcıları modern web sonuçları kullanarak test etmeyi amaçlıyor.

Google ise hizmetin devreye alındığı Mayıs ayından bu yana Chrome’un Speedometer 3.0’daki performansını yakından takip ediyor. Chromium projesi için yayınlanan bir yazıya göre Chrome; Google tarafından yapılan optimizasyonlar sayesinde Speedometer puanında yüzde 72’lik artış yaşadı. Bu da uygulamanın neredeyse yarı yarıya hızlandığını gösteriyor.


Android’de olan YouTube Music özelliği iPhone’a geldi!Android’de olan YouTube Music özelliği iPhone’a geldi!

Android’de olan YouTube Music özelliği iPhone’a geldi!

YouTube Music, iPhone kullanıcılarına sunduğu kaydırma özelliği sayesinde şarkılar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırdı.

Google, Chrome’un Speedometer testlerindeki operasyonlarını analiz ettiğini dile getirdi. Bu kapsamda performans artışı sağlayan hedefli iyileştirmelerde bulundu. Önemli optimizasyonlar arasında Chrome’un V8 JavaScript motorunu iyileştirme de bulunuyordu.

Arm tabanlı cihazlarda yapılan tarayıcı performans testleri, Chrome’un en hızlı ana tarayıcı olduğunu ortaya koydu. Hatta Chromium motoruna dayanan Edge ve Firefox gibi rakiplerin geride kaldığını gösterdi.

google chrome yapay zeka araçlarıgoogle chrome yapay zeka araçları

Speedometer puanlarındaki yüzde 72’lik artış, Google’ın geçtiğimiz aylardan bu yana Chrome’u bir hayli hızlandırdığı anlamına geliyor. Bu kapsamda Chrome’un performansını kullanıcılar için gözle görülür şekilde geliştirdi.

Peki siz Google Chrome performansı konusunda neler düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...