Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Türkiye’de 800GE ile yeni hız rekoru! Tam 800 Gbps

Türkiye’nin dijital dönüşümünde önemli bir rol oynayan Türk Telekom, yeni nesil 800GE veri iletim teknolojisini uzun mesafede canlı trafik taşıyarak deneyen ilk operatör oldu. İstanbul-Ankara arasında gerçekleştirilen testlerde 800 Gbps bağlantı hızına ulaşıldı.

Nokia iş birliğiyle gerçekleştirilen bu önemli denemede mevcut veri iletim teknolojilerine kıyasla 2 kat daha yüksek hızlara ulaşıldı. Aynı zamanda yüzde 44 seviyesinde enerji tasarrufu sağlandı. Geleceğe yönelik geliştirilen bu teknoloji sayesinde dijital iş süreçleri kesintisiz ve verimli bir şekilde yürütülebilecek, ses, video ve veri hizmetleri entegre bir yapıda sunulabilecek.

Kamu güvenliği, akıllı şehirler, akıllı araçlar, akıllı ulaşım, akıllı sağlık ve Endüstri 4.0 uygulamaları başta olmak üzere, iş ve özel hayatın her alanında ortaya çıkacak yeni ihtiyaçları karşılamada önemli rol oynayacak.


Türk Telekom’dan 24 saatte adrese teslim SIM kart!Türk Telekom’dan 24 saatte adrese teslim SIM kart!

Türk Telekom’dan 24 saatte adrese teslim SIM kart!

Türk Telekom, 24 saatte SIM kart teslimi gibi hizmetlerle .dijitalleşme yolculuğunda müşterilerine sunduğu kolaylıkları artırmaya devam ediyor

Türk Telekom Destek Hizmetleri ve Satınalma Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Beytur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şebekemizi en gelişmiş fiber optik teknolojileri ile güçlendirerek bireysel ve kurumsal müşterilerimizin giderek artan taleplerini bugün olduğu gibi gelecekte de rahatlıkla karşılayabiliyor olacağız. Yaptığımız denemelerde İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehri birbirine 800 Gbps olarak yüksek bir hızla bağladık. Eriştiğimiz bu hızlar ulaşım, dijital oyun, otomotiv, enerji, gıda, tarım, akıllı şehir yönetimi, sağlık ve üretim gibi daha birçok dikey pazar uygulamasının daha verimli kullanılmasına imkân sağlayacak.

“Daha yüksek hız, kapasite ve enerji tasarrufu sağlayan teknolojiler ile müşterilerimize kaliteli ve çeşitli sürdürülebilir servisler sunmayı amaçlıyoruz. Bu teknoloji, 2 kat daha yüksek hızlara ulaşmayı sağlarken aynı zamanda yaklaşık yüzde 44 enerji tasarrufu sağlıyor.

Yaptığımız denemelerde İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehri birbirine 800 Gbps yüksek hızla bağladık. Eriştiğimiz bu hızlar ulaşım, dijital oyun, otomotiv, enerji, gıda ve tarım, akıllı şehir yönetimi, sağlık, üretim gibi daha birçok dikey pazar uygulamasının daha verimli kullanılmasına imkân sağlayacak”

Nokia Türkiye Genel Müdürü Erensoy Bilgin ise şunları söyledi:

“Nokia’nın F5 teknolojisi ile 7750 SR yönlendiricilerinde etkinleştirilen 800GE, hizmet sağlayıcıların trafik talebine ayak uydurabilmeleri ve geniş ölçekte farklılaştırılmış hizmetler sunabilmeleri için ihtiyaç duydukları kapasiteyi ekler. Türk Telekom ile birlikte Türkiye’de ilk kez uzun mesafeli bir bağlantı üzerinden hem teknolojinin performansını hem de enerji verimliliğini kanıtlayabilmiş olmanın gururunu yaşıyoruz”

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...