Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Tamamen elektrikli Skoda Enyaq Türkiye’ye geliyor! İşte tarih

Tamamen elektrikli Skoda’lar Türkiye’ye ne zaman gelecek? Ülkemizdeki operasyonlarını büyütmeye karar veren Skoda, bu kapsamda elektrikli araç portföyünü genişletmeye hazırlanıyor. ShiftDelete.Net Kurucusu Hakkı Alkan, Skoda Türkiye yetkililerinden önemli bilgiler aldı.

Skoda Türkiye, geçtiğimiz yıl belirlediği iddialı hedeflerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, geçen yıl Superb modeliyle C segmenti pazarında birincilik elde ettiklerini ifade etti. Buna göre bu yıl da yeni Superb ile pazar payını artırmak istiyor.

Genel Müdür, marka olarak 45 bin araç satış hedefi koyduklarını ve planlarını bu hedefe göre yaptıklarını belirtti. Özellikle yeni Superb için 12 bin ila 15 bin adet arası satış hedefleniyor. Yeni modelin ön talepleri 5 bin adedi geçmiş durumda.

Ürün Yöneticisi İnanç Tekin’in açıklamasına göre Skoda Türkiye, Volkswagen Grubu’nun en geniş ürün yelpazesine sahip markası konumunda. Bu yıl, elektrikli araçlar segmentinde yeni adımlar atılacak. Avrupa’da büyük başarı yakalayan tamamen elektrikli Skoda Enyaq’ın 2025’te Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor.


10 bin uydu gönderiyor! Starlink’e büyük rakip çıktı10 bin uydu gönderiyor! Starlink’e büyük rakip çıktı

10 bin uydu gönderiyor! Starlink’e büyük rakip çıktı

Çin’in Starlink rakibi olan Honghu-3, uzaya 10 bin uydu gönderiyor. Uyduların yayılmasıyla internet erişimi dünya genelinde sağlanacak.

Zafer Başar, bu adımla Skoda’nın Türkiye’deki elektrikli araç ekosistemine önemli bir katkı sağlamayı amaçladığını belirtti. Ayrıca Skoda showroom’larının ve servislerinin deneyim merkezlerine dönüştürüleceğini ve tüm müşterilerine açık olacağını vurguladı.

İnanç Tekin ayrıca elektrikli araçlar ile ilgili menzil sorunun ortadan kalktığına dikkat çekti. Açıklamasında, “Bir mesafe kaygısı var. Yani ne kadar gidecek? Araçta yolda kalır mıyım, kalmaz mıyım meselesi yaşanıyor. Bu tabii ürünle ilgili bir şey. Bizim ürüne müdahale etme şansımız yok. Ürünün bize vermiş olduğu kapasite kadar, menzil kadar gidebileceksiniz” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...