Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Edge, Chrome için beklenen yapay zeka özelliğini alıyor!

Microsoft geçtiğimiz gün düzenlediği etkinlik kapsamında Windows ve Copilot dahil olmak üzere hizmetlerine gelecek yapay zeka özelliklerini ele aldı. Bu kapsamda Microsoft Edge tarayıcısı da güncellenecek. Tarayıcı, gerçek zamanlı video çeviri desteği kazanacak.

Microsoft, Edge’e birtakım yapay zeka özellikleri ekliyor. Birçoğu işletme hesaplarına sunulacak olsa da, bazı özelliklerin dikkat çektiğini söylemek mümkün. Bunların başında ise videolar için gerçek zamanlı çeviri desteği yer alıyor. Microsoft, Edge tarayıcısında oynatılan videolara gerçek zamanlı altyazı ve dublaj seçeneği getirecek.

YouTube videoYouTube video

[embedded content]

SDNSDNShiftdelete.net

Tarayıcı yapay zeka desteği sayesinde YouTube, LinkedIn ve TikTok gibi sitelerdeki video içeriklerini işleyecek. Bu kapsamda da konuşulan kelimeleri otomatik olarak farklı dillere çevirecek. İlk desteğin İspanyolca, İngilizce, Almanca, Hintçe ve İtalyanca arasında olacağı belirtildi. Microsoft zaman içinde daha fazla dil eklemeyi planlıyor.


Windows’ta yapay zeka! Copilot+ PC neler değiştirecek? (Video)Windows’ta yapay zeka! Copilot+ PC neler değiştirecek? (Video)

Windows’ta yapay zeka! Copilot+ PC neler değiştirecek? (Video)

Microsoft, Copilot+ PC duyurusunu yaptı. Windows’ta yapay zeka! Copilot+ PC neler değiştirecek? Hepsi videomuzda!

Öte yandan Microsoft, Edge’in güvenlik özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Buna göre şirketlere ekran görüntüsü engelleme desteği verilecek. Böylece Edge’de görüntülen hassas bilgilerin saklanmasının önüne geçilecek.

Edge ayrıca işletmelerde kullanılan eski tarayıcı sürümlerini tespit etme yeteneği kazanacak. Yöneticiler güvenlik güncellemeleri almayan Edge sürümlerini öğrenebilecek. Böylece işletme bilgisayarlarını toplu olarak güncellemek mümkün olacak.

edge-otomatik-doldurma-yapay-zekaedge-otomatik-doldurma-yapay-zeka

Video çeviri desteği, ekran görüntüsü önleme ve güncelleme yönetiminin önümüzdeki günlerde Microsoft Edge için erişilebilir hale gelmesi bekleniyor. Bireysel kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise belirsiz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...