Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Windows’ta yapay zeka dönemi! Copilot+ PC tanıtıldı

Microsoft, bugün gerçekleştirdiği yapay zeka etkinliği kapsamında yapay zekalı bilgisayar döneminin başladığını duyurdu. Intel, AMD ve Qualcomm’la birlikte çalışan şirket, bu kapsamda Copilot+ PC platformunu resmen tanıttı. Bu, Windows cihazlarda yapay zekalı yeni bir sayfa açacak.

Microsoft bir süredir AI PC (yapay zekalı bilgisayar) çalışmalarıyla ön plana çıkıyor. Bu kapsamda sunulan Copilot ise kullanıcılara yapay zeka asistanı olmayı hedefliyordu. Microsoft, büyük şirketler tarafından geliştirilen Windows cihazların Copilot+ PC platformunu destekleyeceğini söyledi.

Microsoft; Dell, HP, Acer, Asus, Samsung ve Lenovo gibi büyük üreticilerin Copilot+ serisinde modeller sunacağını söyledi. Copilot+ PC platformu; yapay zeka operasyonları için özel sinir ağı birimleri (NPU) içeren işlemcilerden güç alacak.


Intel’in yeni GPU’su 1500 W tüketecekIntel’in yeni GPU’su 1500 W tüketecek

Intel’in yeni GPU’su 1500 W tüketecek

Falcon Shores GPU yakında görücüye çıkacak, ancak kullanacağı güç dudak uçuklattı. Detaylar haberimizde…

Microsoft Tüketici Pazarlama Yöneticisi Yusuf Mehdi, Copilot+ PC’nin “inanılmaz derecede ince ve hafif tasarımlar” ile sunulacağı söyledi. Hatta bu sistemlerin, M2 MacBook Air’den yüzde 58 daha hızlı olacağını iddia etti.

Ancak yeni bilgisayarlar henüz piyasaya sürülmediği için gerçek performanslarını görmek mümkün değil. Microsoft’un Qualcomm ile kurduğu ortaklık, Snapdragon X Elite işlemcili bilgisayarların Copilot+ ile tam optimizasyonla çalışmasını sağlayacak.

Copilot+ PC platformunun bataryadan işlemci performansına kadar birçok noktada rol alması bekleniyor. Microsoft, özel optimizasyonlar sayesinde tek bir şarjla 15 saate kadar internette gezinme veya 20 saate kadar video oynatmanın mümkün olacağını söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sony’den yeni el konsolu gelmesini istiyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...