Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Slack nedir, nasıl kullanılır?

Birçok firmanın kullandığı Slack programı nedir? Slack uygulaması ne işe yarar? Slack nasıl kullanılır? Bu soruların cevabını siz de merak ediyorsanız, işte sizler için hazırladığımız “Slack nedir, nasıl kullanılır?” adlı rehberimiz.

Kanadalı bir geliştirici tarafından kurulan Slack, kısa tabirle bulut tabanlı bir iş birliği uygulamasıdır. Temelde Discord’a benzeyen bir yapıda olan Slack, iş takibi ve ekip çalışması için en bilindik ve en kullanışlı uygulamadır? Peki Slack nasıl kullanılır? Slack’te hangi özellikler yer alır?

slack-nedir-nasil-kullanilir-2slack-nedir-nasil-kullanilir-2

İşiniz için kurduğunuz bu toplulukta birden fazla kanal oluşturma hakkına sahipsiniz. Farklı sohbetler için farklı kanallar ve farklı üyeler atamanıza imkan sağlayan Slack, aynı zamanda bu kanallarda sürükle-bırak yöntemi ile dosya alışverişi yapmanıza, mesajlaşmanıza ve görüntüler paylaşmanıza olanak sağlıyor. Aynı zamanda 30’dan fazla programlama diline sahip olan Slack, kod paylaşımı yapmanıza da izin veriyor.


Google işletme ekleme nasıl yapılır?Google işletme ekleme nasıl yapılır?

Google işletme ekleme nasıl yapılır?

Bu içeriğimizde “Google işletme ekleme nasıl yapılır?” sorusunu cevaplandırdık. İşte adım adım yapmanız gerekenler…

BitBucket, Dropbox, Google Hangouts, GitHub ve Google Drive gibi birçok uygulama ile entegre olarak çalışan Slack, bu araçların özelliklerini uygulama içerisinde sunuyor. İş yerlerinde sıkça kullanılan Excel gibi dosyaları da destekleyen Slack, ofis çalışanlarına bu tarafta da büyük kolaylık sağlıyor. Yardımcı uygulamaları “Apps” sekmesi altında topladığınız uygulamada, çeşitli bildirimler ve hizmetler almak da mümkün.

Bunlara ek olarak sesli ve görüntülü sohbet kurma özelliğine sahip olan Slack, DM ile özel mesajlaşma, mesaj arşivleme, mesajlar arasında arama yapma gibi özellikleri de kullanıcılarına sunuyor. Şimdilik 6 dil desteği ile birçok ülkeye hitap eden Slack’in Türkçe dil desteği ne yazık ki bulunmuyor.

Sadece bir üyelik ile giriş yaptığınız Slack, genel ya da özel kanal kurmanızın ardından iş ortamınızı dijital platforma taşıyor. Aynı zamanda mobil sürümü de bulunan bu uygulama, anlık bildirimler ile iş hayatınızda büyük kolaylık sağlıyor. Sizler Slack uygulamasını iş hayatınızda kullanıyor musunuz? Gelin yorumlarda buluşalım.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...