Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Microsoft’tan son çağrı! Bu Windows 10 sürümü tarihe karışıyor

Microsoft, eski işletim sistemine sahip cihazları Windows 11’e yükseltmeye çalışıyor. Bu kapsamda da Windows 10’un eski sürümleri için destek sonlanıyor. Şirket yaptığı son hatırlatmada Windows 10 21H2 sürümünün rafa kaldırılacağını söyledi.

Microsoft, 21H2 sürümünün 11 Haziran’dan sonra desteklenmeyeceğini açıkladı. Bu tarihten itibaren 21H2 çalıştıran sistemlere güncelleme verilmeyecek. Microsoft tarafından sağlanan güvenlik güncellemeleri, sistem açıklarına karşı korumayı bırakacak.

Windows 10 güncelleme, windowss 10 abonelik ücretleri, Windows 10 abonelikWindows 10 güncelleme, windowss 10 abonelik ücretleri, Windows 10 abonelik

Windows 10 21H2 şu anda birçok işletme ve bireysel kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Ancak bir ay sonra verilecek son güncellemeyle birlikte resmi ömrünün sonuna ulaşacak. Bu da sistemlerin güvenlik ve hata düzeltmeleri almayacağı anlamına geliyor.


Windows’ta reklam dönemi başlıyor! İşte nasıl görüneceği…Windows’ta reklam dönemi başlıyor! İşte nasıl görüneceği…

Windows’ta reklam dönemi başlıyor! İşte nasıl görüneceği…

Microsoft, yakın zamanda Windows 11 için yayınladığı yeni güncelleme ile Başlat menüsünde reklam gösterimini test etmeye başladı.

Microsoft, bu kapsamda sistemlerin otomatik güncelleneceğini ifade etti. 21H2 kullanan cihazlar, Haziran ayından sonra Windows 10 22H2 sürümüne yükseltilecek. 22H2 versiyonun aylık güncellemelerle desteklenmeye devam edeceğini belirtelim.

21H2 Enterprise, Education ve IoT Enterprise sürümleri için desteğin biteceğini hatırlatalım. 21H2’nin de üç yıllık aktif desteğin ardından ömrünün sonuna ulaştığını belirtmek gerekiyor. Kurumsal cihazların Microsoft’tan 12 aylık ek destek alacağını belirtelim.

Öte yandan Microsoft, yakın zamanda Windows 11 için yayınladığı yeni güncelleme ile Başlat menüsünde reklam gösterimini test etmeye başladı. Beta kullanıcılar tarafından fark edilen bu değişiklik, oldukça dikkat çekti.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...