Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Elon Musk’ın başı yine belada! Federaller Tesla’nın peşinde

Elon Musk’ın şirketi ve kendisi hakkındaki yoğun gözetim devam ediyor. Bu sefer otomobil markası Tesla’nın otonom sürüş sistemleri ve bu sistemlerle ilgili iddialarıyla ilgili Federal soruşturma başlatıldı.

ABD’li yetkililer, Tesla’yı Autopilot ve Tam Otomatik Sürüş sistemlerinin yetenekleri hakkında yaptığı iddiaların doğruluğunu sorgulamak için federal bir soruşturma başlattı.

tesla federal araştırmatesla federal araştırma

Soruşturma, Tesla’nın tam otonom sistemine sahip olmasını iddia etmesi sebebiyle açıldı. Tesla’nın bu iddiayla yatırımcılar ve tüketicileri yanıltıp yanıltmadığı incelenecek. ABD Adalet Bakanlığı’nın bu konuda belirsiz ifadelerle Elon Musk’ı da incelediği belirtiliyor.

Soruşturma, Tesla’nın otonom sürüş sistemleriyle ilgili zaten devam eden incelemelerin bir parçası olacak. Geçen ay, ABD’nin Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’nin Tesla’yı Autopilot sistemli araçların geri çağrılması konusunda soruşturacağını duyurmuştu.

Daha önce Autopilot sistemli araçların karıştığı kazaların artması üzerine Tesla araçlar geri çağırılmıştı. Bu kazaların sayısının artışı, Tesla’nın otonom sürüş teknolojisinin güvenliği ve etkinliği konusunda ciddi soruları beraberinde getirdi. Ek olarak, geçen yılın Ekim ayında Tesla’nın otonom sürüş özellikleri hakkında ABD Adalet Bakanlığı tarafından daha fazla bilgi istendiği doğrulandı.


Tesla’nın insansı robotu fabrikada çalışmaya başladı!Tesla’nın insansı robotu fabrikada çalışmaya başladı!

Tesla’nın insansı robotu fabrikada çalışmaya başladı!

Tesla, insansı robot Tesla Optimus için yeni bir videosunu paylaştı. Artık fabrikada çalışmaya başladı. İşte detaylar…

Elon Musk, Tesla’nın otonom araç vizyonunu son kazanç konferansında yineledi. Musk, Tesla sahiplerinin araçlarının kullanılmadığı zamanlarda robot taksi olarak hizmet verebileceğini ve bu sayede araç sahiplerinin gelir elde edebileceğini öne sürdü. Ancak, bu iddialar ve vaatler, bazıları tarafından gerçekçi olmayan hatta abartılı olarak değerlendiriliyor.

Bu gibi büyük vaatler ve iddialar, Elon Musk’ın kişiliğinin ve şirketinin kendine has bir özelliği haline gelmiş durumda. Ancak, bu son federal soruşturma, Tesla’nın otonom sürüş teknolojileri hakkındaki iddialarının ciddiyetini ve gerçekçiliğini sorguluyor ve şirketin geleceği üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Türkiye’de Tesla Model Y popülasyonu bir hayli artmış durumda. Sizce Türkiye’deki Tesla’lar da geri çağırılır mı? Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...