Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Samsung Galaxy telefonunuzu güncelleme öncesi bunları yapın!

Teknoloji devi son güncellemesi One UI 6.1 versiyonunu Galaxy S24 serisi ile birlikte duyurdu. Galaxy S24 serisinden sonra daha eski cihazlara güncellemeyi yayınlamaya başlayan Samsung, şimdi daha fazla cihaza yeni yazılımı getiriyor. Birçok yenilikle gelen güncellemeyi Galaxy telefonunuza veya tabletinize indirmeden önce yapmanız almanız gereken önlemler var. Gelin beraber bakalım.

One UI 6.1 işletim sistemini S24’ten hemen sonra ilk başta 2023 yılında tanıtılan modellere sınırlayan firma, daha sonrasında 2022 yılında tanıtılan amiral gemilerini de uyumlu modellere dahil etti. Güncellemeyi yaparken ortaya çıkan telefona erişim hatası gibi problemlerle karşılaşan kullanıcıların geri dönüşleriyle güncellemeyi bir süreliğine durduran firma, şu anda düzenli olarak yayınlamaya devam ediyor.

Samsung güncellemeSamsung güncelleme

Samsung Galaxy S24, S23, S22, S21, S23 FE, Z Fold 5, Z Flip 5, Z Fold 4, Z Flip 4, Z Fold 3, Z Flip 3, Tab S9, ve Tab S8+ serileri için indirilebilir olan güncelleme, Google Circle to Search gibi birçok yenilik getiriyor. Ancak güncellemeyi indirmeden önce birkaç önlem almanız iyi olacaktır.


Hangi telefonlar ve tabletler Samsung Galaxy AI ile uyumlu?Hangi telefonlar ve tabletler Samsung Galaxy AI ile uyumlu?

Hangi telefonlar ve tabletler Samsung Galaxy AI ile uyumlu?

Samsung, Galaxy S24 serisi ile birlikte tanıttığı Galaxy AI özelliğini diğer telefonlara da getirmeyi planlıyor. Peki hangileri uyumlu?

Yedekleme yapın

Bir güncellemeyi indirmeden önce yapılması gereken en önemli husus, yedekleme yapmaktır. Özellikle büyük güncellemelerden önce oluşabilecek sorunlara karşın yedekleme yapmak iyi bir önlem olacaktır. Galaxy telefonunuzu veya tabletinizi yedeklemenin birçok yolu varken, en kolayı geçici bir yedekleme olabilir. Cihazınızın Ayarlar uygulamasında bulunan Hesaplar ve Yedekleme kısmında ister Samsung Cloud’a isterseniz de Google Drive üzerinde yedekleme yapabilirsiniz.

Samsung güncelleme yapmadan önceSamsung güncelleme yapmadan önce

Ekran kilidini kaldırın

Güvenlik açısından belki size rahat vermeyebilir fakat One UI 6.1 gibi büyük bir güncelleme indirmeden önce yapmanız gerekenler arasında cihazınızın güvenlik kilidini kaldırmak bulunuyor. Diğer kullanıcıların yüzleştiği sorunlardan biri olduğunu da göz önüne alırsak ve kaldırmak isterseniz, Ayarlar uygulamasından Kilit ekranı bölümüne giderek buradan kurduğunuz güvenlik önlemini kaldırabilirsiniz.

Peki ya siz Samsung Galaxy One UI 6.1 güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...