Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Tesla vs Tesla: Hindistan’da gündem olan dava!

Tesla, davalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Elon Musk’ın elektrikli otomobil markası Hindistan’da yeni bir dava açtı. Delhi Yüksek Mahkemesinde görülen bir rapora göre Tesla, ülkedeki bir akü üreticisinin ismini değiştirmesini talep ediyor.

Hindistan’da görüşülen duruşma Tesla ve Tesla Power India Pvt Ltd markalarını karşı karşıya getirdi. İlk olarak geçtiğimiz açılan isim hakkı davası, akü üreticisinin “Tesla Power” markasını haksız şekilde kullandığını ortaya koydu.

yeni-tesla-model-3-performance-fiyati-ozellikleriyeni-tesla-model-3-performance-fiyati-ozellikleri

Delhi Yüksek Mahkemesi, Nisan ayında aldığı karar kapsamında Tesla Power’ın belirli reklamları geri çekmesini talep etti ve “Tesla Power” sloganından vazgeçmesine karar verdi. Ancak elektrikli otomobil devi, bu kararın uygulanmadığını dile getirdi.


Parmak incitmek yok! Tesla, Cybertruck’ı hizaya getirdi!Parmak incitmek yok! Tesla, Cybertruck’ı hizaya getirdi!

Parmak incitmek yok! Tesla, Cybertruck’ı hizaya getirdi!

Tesla’nın Cybertruck modeli, “Frunk” adı verilen ön bagaj kapağının tehlikeli kapanma sorununa bir çözüm getirdi. Artık parmak incitmek yok!

Davayla ilgili açıklamasında Tesla, Hintli şirketin bu ismi kullanmasının piyasada kafa karışıklığı yarattığını ve ticari marka ihlali anlamına geldiğini savundu. Tesla Power India’nın marka adını kullanmasını engellemek için hem tazminat hem de kalıcı tedbir talebinde bulundu.

Ancak Hintli firma ise faaliyet alanının akü üretmek olduğunu ve elektrikli araç segmentine girmeyi planlamadığını söyledi. Bu da pazardaki müşterilerde kafa karışıklığı yarattığı iddialarının asılsız olduğu anlamına geliyor.

Davayla ilgilenen hakim, Tesla Power India’ya resmi bir yanıt sunması için üç hafta süre verdi. Tesla ayrıca ticari marka ihlalini geçtiğimiz yıl keşfettiğini ve yasal yollara başvurmadan önce sorunu çözmek istediğini söyledi. Buna rağmen akü üreticisi markasından vazgeçmedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...