Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Sinema

Netflix’in Film Politikası Tamamen Değişiyor

Dünyanın en çok tercih edilen dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, oldukça zor günlerden geçiyor. Platform, kan kaybetmeye devam ediyor ve bu durumu önlemek için ise birçok radikal değişiklik yapılmaya başlandı. Netflix‘in sürekli olarak yeni yapımlarla kullanıcılarının karşısına çıktığı bir gerçek. Ancak, son dönemde içerik sayısı her ne kadar fazla olsa da kalite konusunda birçok yapım sınıfta kalmayı başarıyor.

Hal böyle olunca Netflix, yayınlayacağı içerikler konusunda daha seçici olacağını ve her içeriği yayınlamayacağını açıklamıştı. Fakat, yine de durum pek fazla değişmiş değil. Hala daha platformun orijinal içerikleri kullanıcılar tarafından çok fazla ilgi görmeyi başaramıyor.

Bu nedenle de şirket, geçtiğimiz aylarda film departmanında köklü değişimler olacağının sinyallerini vermişti. Görünüşe göre yaşanan değişimler, artık tamamlanmış durumda.

Netflix, Daha Çok Film Yerine Daha İyi Filmler Politikasına Geçiyor

Netflix Türkiye

Görünüşe göre Netflix, özellikle film konusunda oldukça köklü değişimler yapmış durumda. Geçtiğimiz günlerde Variety ile söyleşi gerçekleştiren şirketin yeni film departmanı başkanı Dan Lin; platformda yayınlanacak olan orijinal film içeriklerinin sayısının azalmayacağını aksine, daha çok kaliteli filmler ile kullanıcıların karşılarına çıkacaklarını dile getirdi.

Her ne kadar harika filmler yapmış olsak ve yapmaya devam olsak dahi; elbette onları daha iyi hale getirmek istiyoruz.

Küçük ve orta ölçekli film departmanlarını tek çatı altında birleştiren ayrıca, yüksek ölçekleri filmler üzerinde çalışan departmanın daha merkezi bir hale dönüştüğü platform; geçtiğimiz dönemlerde dizilerde de alınan kararlar gibi, nitelikten çok niceliğe yönelme kararı aldı.

Platform ilerleyen dönemde tıpkı The Irishman, Mank, Roma ve Guillermo del Toro Pinocchio gibi büyük ses getiren benzer yapımlar ile kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...