Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Suda bile gidiyor! Elektrikli Mercedes-Benz G 580 tanıtıldı

Mercedes-Benz, Çin’in Şanghay kentinde düzenlenen Auto China 2024 Fuarı’nda yeni elektrikli G 580 serisini gözler önüne serdi. 45 yıldır devam eden G Serisi, bu modelle birlikte ilk tamamen elektrikli varyanta kavuştu. Peki yenilenen G 580 neler sunuyor?

Mercedes, Çin’de gerçekleşen fuarda dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Şirketin açıklamasına göre tamamen elektrikli G 580, serinin tüm özelliklerini koruyarak geleceğe taşıyacak. Merdiven şasi yapısı G 580’e yeni bir kimlik kazandıracak.

Elektrikli G 580; çift elektrik motordan besleniyor. Toplam güç 432 kW’a ulaşırken, maksimum tork ise 1164 Nm olarak seyrediyor. G 580’de kullanılacak 116 kWh kapasiteli batarya, 11 kW’a kadar sabit şarj ve 200 kW hızlı şarj alabiliyor.


Elektrikli otomobil şarj istasyonları için ikinci zam!

Elektrikli otomobil şarj istasyonları için ikinci zam!

ZES tarafından bugün kullanıcılara gönderilen mesajda elektrikli otomobil şarj istasyonları için zam yapılacağı söylendi. İşte yeni fiyatlar.

Mercedes’in açıklamasına göre araçta yer alan 116 kWh kapasiteli batarya 473 kilometrelik menzil vadediyor. Aracın G-Steering, G-Turn ve Offroad Crawling gibi özel sürüş modları da bulunuyor. Bu modlar arasında geçiş yapmak menzili etkileyecektir. Boş ağırlığı 3 bin 85 kg olan modelin brüt ağırlığı ise 3 bin 500 kg’a ulaşıyor.

Azami hızı ise 180 km/s olan elektrikli otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını ise 4,7 saniyede tamamlayabiliyor. Bununla birlikte enerji tüketimi ise 27,7-30,4 kWh/100 km arasında değişecek.

Öte yandan şirket verilerine göre G 580, içten yanmalı motorlu G-Serisi’ne kıyasla daha yüksek su geçiş derinliğine sahip. G 580’nin su geçiş derinliği 850 milimetre civarında. Bu da standart modellere kıyasla 150 milimetre daha iyi olduğunu gösteriyor. 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...