Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Tesla Model 3 Performance, Porsche 911’e toz yutturuyor!

Bugün piyasaya sürülen Yeni Model 3 Performance, Tesla’nın heyecan verici yeni spor modeli olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni model, önceki versiyona kıyasla önemli geliştirmeler ve iyileştirmeler sunuyor. Gelin özelliklerine ve Elon Musk’ın açıklamasına göz atalım.

Tesla CEO’su Elon Musk, yeni Model 3 Performans için net bir açıklama yaptı. Musk, aracın Porsche 911’den daha hızlı olduğunu belirtti, bu da aracın ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor. Ancak altına gelen yorumlara bakılırsa bu, insanların pek umurunda değil.

İlk dikkat çeken özelliklerinden biri, 0-100 km/s hızlanma süresindeki etkileyici gelişme. Yeni Model 3 Performans, sadece 2,9 saniyede bu hıza ulaşabiliyor. Araç 510 beygir gücünde, 741 Nm torka ve 262 km/s’lik üst hıza sahip.


Tesla, sitesindeki 800 bin TL’lik hatasını düzeltti!

Tesla, sitesindeki 800 bin TL’lik hatasını düzeltti!

Bugün Tesla resmi sitesini ziyaret eden bazı kullanıcılar Model Y fiyatının 2,6 milyon TL olduğunu fark etti.

Performans odaklı şasi, daha sessiz ve konforlu kabin ile birleştirilmiş ve özel olarak tasarlanmış şasi donanımı, daha yüksek performans seviyelerine ulaşmak için sağlam bir zemin oluşturuyor. Ayrıca, daha fazla güç sağlarken daha düşük enerji tüketimi sunan yeni Performans 4. nesil sürücü ünitesi, önceki Model 3’e kıyasla %22 sürekli güç artışı, %32 pik güç artışı ve %16 pik tork artışı sunuyor. Tüm bunlar, daha düşük toplam enerji tüketimiyle gerçekleşiyor.

20 inçlik jantlar ile Pirelli P Zero 4 lastikler, virajlardan daha iyi çıkış sağlarken çekiş kontrol müdahalelerini sınırlıyor. Ayrıca, daha iyi konfor, daha düşük yuvarlanma direnci ve artan menzil sağlıyor.

Yeni Model 3 Performance’ın daha iyi bir iz sürme deneyimi sunmak için geliştirilen Track Mode V3, motor kontrolünü, süspansiyon kontrolünü, güç aktarma organı soğutmasını ve Araç Dinamikleri Kontrolörünü (VDC) tek bir birleşik sistem altında entegre ediyor. Bu, çeşitli pist ortamlarında daha öngörülebilir, kararlı ve tutarlı bir deneyim sunuyor.

Yeni Adaptif Amortisör sistemi, sürücü ve yol girişlerine gerçek zamanlı olarak uyum sağlayarak sürüşü ve yol tutuşunu optimize ederken, sürüş konforunu artırıyor. İç yazılım aracılığıyla kontrol edilen bu sistem, gelecekteki over-the-air yazılım güncellemeleriyle sürekli olarak gelişiyor.


Tesla Model 3 Performance hakkında yeni sızıntı! İşte özellikleri

Tesla Model 3 Performance hakkında yeni sızıntı! İşte özellikleri

Geçtiğimiz günlerde, Tesla Model 3 Performance özellikleri hakkında yeni bir sızıntı ortaya çıktı. İşte detaylar…

Daha aerodinamik bir dış tasarıma sahip olan yeni Model 3 Performance, önceki modele kıyasla %5 azalan hava direnci, %36 azalan kaldırma kuvveti ve %55 artan ön-arka kaldırma dengesi sağlıyor. Yeni Spor Koltuklar, önceki versiyonun işlevselliği ve konforunu korurken, köşelerde ve dinamik sürüşlerde çok daha iyi yan destek sunuyor.

Yeni Model 3 Performans, sürücülere daha fazla güç, performans ve teknoloji sunarak elektrikli araç endüstrisinde yeni bir dönem başlatacak gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlardan bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...