Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Huawei HarmonyOS durdurulamıyor! Android’i geçecek mi?

Huawei, Mate 60 serisinin başarısı dahil olmak üzere akıllı telefon pazarında büyük işler başardı. Çin’de kullanıcı tabanını artırmaya devam eden Huawei, HarmonyOS ile çok daha kapsamlı planlara sahip. Şirket, kendi işletim sistemini iOS ve Android‘e küresel çapta meydan okuyacak hale getirmek istiyor.

Huawei Başkanı Erik Xu, HarmonyOS Next ile birlikte Android desteğinin kesileceğini hatırlattı. Bu da birçok popüler uygulamanın HarmonyOS’de kullanılamaz hale geleceği anlamına geliyor. Ancak Xu, yıl sonuna kadar en çok kullanılan 5 bin uygulamayı tespit edip tamamen HarmonyOS uyumlu hale getirmek istediklerini söyledi.

HarmonyOS, Android ve iOS'u geride bırakmaya hazırlanıyor!

Huawei’nin açıklamasına göre bu, cihaz deneyimini güçlendirmek için gereken uygulama havuzunu karşılayacak. Başkan Xu, şirketin geliştiricileri teşvik ettiğini söyleyerek uygulamalarını HarmonyOS’a getirmeleri gerektiğini dile getirdi.


AMD ve Intel ilk 10’a giremedi! En popüler ekran kartları belli oldu

AMD ve Intel ilk 10’a giremedi! En popüler ekran kartları belli oldu

Steam, Mart 2024 itibariyle oyunculardan topladığı veriler ışığında en popüler ekran kartlarını sıraladı. İşte liste…

Uygulama ekosisteminin HarmonyOS’te genişletilmesiyle birlikte, işletim sisteminin küresel pazarda önü açılması da mümkün görünüyor. Microsoft’un Windows Mobile’da karşılaştığı zorlukları göz önünde bulundururan Huawei, iOS ve Android’e güçlü bir rakip olmak istiyor.

Şirket ayrıca HarmonyOS Next ile büyük bir değişikliğe hazırlanıyor. Paylaşılan görüntülere göre bazı uygulamalar ve veriler, bulut depolamadan çekilebilecek. Android desteğin kaybedilmesi ise uygulama ve veri konusunda kullanıcı deneyimini önemli ölçüde etkileyecek gibi duruyor.

Huawei’nin HarmonyOS’e yönelik çabaları şimdiye kadar Çin ile sınırlı kaldı. Akademide yapılan girişimlerin Avrupa ve ABD gibi pazarlara da yayılması gerekiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...