Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Windows 11 için tartışma yaratan reklam güncellemesi!

Microsoft, Windows 11 ile hesap yönetimine ağırlık veriyor. Kullanıcıların işletim sistemlerini kişisel hesaplarıyla kullanmalarını isteyen şirket, hesaptan çıkış yapmayı zorlaştırıyor gibi görünüyor. Bu kapsamda hesap menüsünde bazı değişikliklere gidildi.

Windows 11 Insider’ın yeni derlemesinde, Başlat menüsünde bulunan Oturumu Kapat ve Kullanıcı Değiştir düğmelerinin yeni bir alana taşındığı belirtildi. Buna göre Başlat menüsü üzerinden Hesap Yöneticisi’ne geçiş yapılması gerekecek.

Artık oturumu kapatmak için üç noktalı bir düğmenin ardından yeni bir menü açmanız gerekiyor. Hesap Yöneticisi, kullanıcının Microsoft aboneliklerini, Microsoft 365 gibi ek hizmetleri ve hesap bildirimlerini kontrol etmesini sağlayacak. Ancak hesaptan çıkış yapmak için belirgin bir yol sunmuyor.


Windows’ta reklam dönemi başlıyor! İşte nasıl görüneceği…

Windows’ta reklam dönemi başlıyor! İşte nasıl görüneceği…

Microsoft, yakın zamanda Windows 11 için yayınladığı yeni güncelleme ile Başlat menüsünde reklam gösterimini test etmeye başladı.

Kullanıcılar ise bu değişikliğin kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyor. Microsoft’un 365 gibi hizmetlerinin reklamını göstermek için oturum kapatmayı geri plana attığını dile getirdi. Şirket ise yeni tasarımın kullanıcılara “hesap avantajlarını hızlı şekilde görme imkanı verdiğini” söylüyor. Ayrıca hesap ayarlarını yönetmeyi kolaylaştırdığını belirtti.

Microsoft ayrıca Başlat menüsünde reklam göstermeye başladı. Windows 11 kullanıcısının paylaştığı ekran görüntüsü, Başlat menüsünün “Önerilenler” bölümünde Opera tarayıcısının reklamının yer aldığı gözler önüne serdi.

Windows 10 güncelleme, windowss 10 abonelik ücretleri, Windows 10 abonelik

Microsoft bu değişiklikler ile amacının kullanıcıların uygulamaları keşfetmelerine sağlamak olduğunu belirtti. Ancak kullanıcılar Windows 11’de para kazanma stratejilerinin ön plana çıkmasından şikayetçi olmaya başladı.

Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...