Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Şaka değil! macOS 15 ile hesap makinesine ‘tarihi’ güncelleme

Apple, iOS 18 ve macOS 15’te büyük değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Hatta bu paketlerin, son yılların en büyük güncellemesi olması bekleniyor. macOS 15 için çıkan yeni raporlar, Apple’ın yıllar sonra hesap makinesini ele alacağını gösterdi.

Yeni bir rapora göre Apple, macOS 15 ile birlikte hesap makinesinde büyük bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Hesap makinesinin yeni işlevler kazanması ve iOS uygulamasına benzer bir tasarıma kavuşması bekleniyor.

Apple, Mac için Hesap Makinesi uygulamasına birtakım yeni özellikler verecek. Bunlar arasında arayüzde gelişmiş birim dönüştürme sistemi öne çıkıyor. Örneğin, güncel döviz kurlarını kullanılarak para birimleri arasında dönüşüm yapılabilecek.


Fallout ikinci sezonu onaylandı! Ne zaman çıkacak?

Fallout ikinci sezonu onaylandı! Ne zaman çıkacak?

Fallout ikinci sezonu onaylandı. Amazon’un en çok izlenen dizilerinden biri olan Fallout’un yeni bölümleri ne zaman gelecek?

Yeni bir “Matematik Notları” özelliği de sunulacak. Bu, Notlar uygulamasının hem macOS hem de iOS’ta matematiksel notasyon kullanarak Hesap Makinesi ile iletişim kurmasına olanak tanıyacak. Apple ayrıca tek düğmeyle erişilebilen özel bir kenar çubuğu ekleyecek.

Bu, önceki hesaplamaları gösterecek ve temel, bilimsel ve programcı hesap makinesi görünümleri arasında geçiş yapmayı mümkün hale getirecek. Hesap makinesinin pencere boyutu dinamik olarak değiştirilebilecek. Yeniden şekillendirilen düğmelerle farklı modlar ayarlanabilecek.

Hesap Makinesi, iOS 17’de yer alan uygulamaya benzer bir tasarıma kavuşacak. Buna göre daha sade ve yuvarlak bir düğme tasarımını benimseyeceği düşünülüyor.

Peki sizce bu özellik kullanıcı beklentilerini karşılayacak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...