Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Sinema

Netflix, 2025 Yılı İtibariyle Abone Sayısını Açıklamayı Bırakacak

Dünyanın en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu Netflix, son dönemlerde oldukça kötü zamanlar geçiriyor. Geçtiğimiz aylarda ilk defa abone kaybetmeye başlayan platform, yaşanan bu talihsiz olayların önüne geçmek amacıyla birçok radikal değişiklik yapmaya başladı.

Görünüşe göre platform tarafından yapılan değişiklikler asıl amaçlarını yerine getirmiş gibi görünüyor. Platform geçtiğimiz saatlerde, 2024 yılının birinci çeyreğine ait mali raporlarını açıkladı. Açıklanan raporlara bakıldığı zaman; platformun son üç ay içerisinde 9.3 milyon yeni abone kazanarak toplam abone sayısını, 270 milyon aboneye yükseltmiş durumda.

Her üç ayda bir mali toplantıları esnasında abone sayılarını kullanılara duyurun şirket, bu alışkanlıklarını 2025 yılı itibarıyla bırakacaklarını duyurdu.

Netflix, Hisse Düşüşleri Nedeniyle Abone Sayısını Paylaşmayı Bırakacak

Netflix Türkiye

Netflix tarafından resmi olarak paylaşılan resmi açıklamaya göre; platform 2025 yılının birinci çeyreğinden itibaren “önemli dönüm noktaları dışında” bir daha abone sayısını açıklamayacak. Bu durum şirketin yatırımcıları tarafından pek hoş karşılanmasa da, alınan bu radikal kararın arkasında farklı bir neden bulunuyor.

Şirket, her üç ayda bir güncel abone sayısını açıkladıklarından sonra, şirketin hisselerinin (NFLX) düştüğünü ifade etti. Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaların ardından da şirketin hisseleri, %4,85 kadar düşüş göstererek 581 dolara kadar geriledi.

Netflix, gelir ve kar dengesinin düşük olduğu dönemlerde abone sayısının önemli olduğunu ancak şu anda, güçlü bir nakit akış dengesine ulaştıklarını ve güçlü karlar elde etmeye başladıklarını yeni aboneliklerin yalnızca büyümelerinde ki bir “bileşen” olduğunu ifade ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...