Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Alfa Romeo Milano yeni ismi ile tekrar gündemde!

Geçen yıl en yeni elektrikli modeli Milano ile adını duyuran Alfa Romeo, geçtiğimiz günlerde ilk tanıtımını gerçekleştirmişti. Şimdi ise yeni bir isim değişikliği yaptığını duyurdu. Peki Milano’nun yeni ismi ne oldu?

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo en yeni elektrikli otomobili Milano’yu geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Geçen günlerde ise ilk tanıtımını gerçekleştiren Milano, 410 kilometreyi aşan menzili, Hibrit versiyonu Milano İbrida ise 136 beygir gücündeki 48-V Hibrit VGT motoru vb. özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmişti. Şimdi ise hükümet ile yaşadığı anlaşmazlık sebebiyle isim değişikliğine gitme kararı aldı.

Alfa Romeo

Hükümetin isim değişikliği talebinin nedeni ise Milano’nun Polonya’da üretiliyor olması. Bundan dolayı hükümetin sert eleştirilerine maruz kalan Alfa Romeo, Milano ismini Junior olarak değiştirdiğini duyurdu. Bunun hakkında açıklamada bulunan Ticaret ve Made in Italy Bakanı Adolfo Urso “İsmi Milano olan bir otomobil Polonya’da üretilemez.” diyerek bu eleştirileri doğruladı ve bunun yasalara aykırı olduğunu belirtti.


İtalyan tasarımı elektrikle buluştu! Yeni Alfa Romeo Milano tanıtıldı

İtalyan tasarımı elektrikle buluştu! Yeni Alfa Romeo Milano tanıtıldı

Alfa Romeo, bugün düzenlediği etkinlikte özellikleri ve tasarımı ile kompakt sınıfa canlılık katan Milano modelini tanıttı.

Tüm bu eleştirilerin üzerine Alfa Romeo şirketi ise “Milano isminin tüm yasal gerekliliklere uyduğuna ve yeni bir otomobilin isminden daha önemli güncel konuların mevcut olduğuna inansak da, Milano isminin Alfa Romeo Junior olarak değiştirilmesine karar verdik” açıklamasında bulunarak, uzlaşmaya gittiğini göstermiş oldu.

Şirket Milano isminin Alfa Romeo markasının doğduğu kente saygısından dolayı seçildiğini ve halk arasında yapılan anket sonucu belirlendiğini vurgulasa da bu değişikliğin önünü alamadı. Ayrıca Junior ismi de ankette en çok oy alan isimler arasındaydı.

İtalyan basını ise hükümetin iddiasının aksine böyle bir yasal kısıtlamanın olmadığını belirtti. Stellantis de bu görüşe katılarak ayrıca hükümete bedava reklam için teşekkür etti. Zaten Stellantis grubu bazı fabrikaları yurt dışına taşıma kararı sebebiyle hükümetle anlaşmazlıklar yaşıyordu.

Çünkü Stellantis’in üretimi yurt dışına kaydırması hükümete göre vergi kaybına yol açıyordu. Şirket ise İtalya’da yeterli elektrikli otomobil üretimi teşvikinin olmadığını öne sürerek, bu yönde hareket ettiğini savunuyor. Fakat tüm bunlara rağmen isim değişikliği kaçınılmaz bir son olmuş durumda.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...