Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Oyun

Fallout 76 Steam Oyuncu Rekorunu Kırdı

Prime Video’nun Fallout TV dizisinin büyük başarısı, Bethesda‘nın ikonik oyun serisi Fallout’un çevrimiçi oyunu Fallout 76 için de olumlu etkiler yarattı. SteamDB tarafından sağlanan verilere göre, Fallout TV dizisinin yayınlanmasıyla birlikte Steam’deki eşzamanlı oyuncu sayılarında önemli bir artış yaşandı. Bu artış, Fallout 76’nın dört yıllık tarihinde 39,455 eşzamanlı oyuncu ile yeni bir Steam rekoruna ulaşmasını sağladı.

Fallout TV Dizisinin Başarısı Fallout 76 Oyuncu Sayılarını Artırdı

Fallout 76

Fallout 76, Fallout TV dizisinin başarısının ortasında Steam’de büyük bir oyuncu rekoru kırdı. Prime Video’nun yayınladığı Fallout TV dizisi, temel aldığı video oyunlarına da olumlu yansımalar sağladı ve Fallout serisinin Steam üzerindeki oyuncu sayılarını önemli ölçüde artırdı.

Steam veri izleyicisi SteamDB‘nin bildirdiğine göre, Bethesda’nın Fallout oyunlarının, Fallout TV dizisinin yayınlanmasıyla birlikte Steam’deki eşzamanlı oyuncu sayısını iki katına çıkardığı belirtildi. Bu, Kasım 2015’te piyasaya sürülen Fallout 4, Ekim 2010’da piyasaya sürülen Fallout New Vegas ve Nisan 2020’de piyasaya sürülen Fallout 76 için geçerli. Özellikle, bu artış Fallout 76’nın dört yıllık geçmişine rağmen 39.455 eşzamanlı oyuncuya ulaşarak yeni bir Steam rekoruna imza attı.

Valve tarafından sağlanan açık verilere göre, bu artış sadece Steam’deki oyuncu sayısını yansıtıyor ve konsol ve PC dışındaki platformlarda yaşanan artışlar henüz netleşmiş değil. Ancak Fallout TV dizisinin büyük başarısı, Fallout oyunlarının genelinde bir artış olduğu fikrini güçlendiriyor.

Sosyal medya platformlarında, Fallout dizisinin izleyicileri arasında, diziyi bitiren ve Fallout oyunlarına geri dönen ya da kıyamet sonrası dünyayı daha fazla deneyimlemek için oyun satın alan birçok kişinin raporları paylaşıldı.

Bethesda, Fallout serisindeki yeniden canlanan ilgiden yararlanmak için bir dizi promosyon ve indirim yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca, Fallout 4’ün yeni nesil güncellemesinin yanı sıra beklenen modu “Fallout London” için de çalışmalar devam ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...