Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Google Chrome, bu büyük sorunu tek tıkla çözecek!

Google bir süredir uzantılar için yeni özellikler test ediyor. Bu çalışmaların bir sonucu olarak uzantıların tek tuşla devre dışı bırakılabileceği ortaya çıktı. İnternet devi, Chrome’a yerleştireceği bir tuş ile tüm uzantıları anlık olarak kapatmaya izin verecek.

Google, Chrome’daki uzantıları yönetmek için bazı kullanışlı kontroller eklemeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan yeni özelliğe göre şirket, tek bir tıklamayla tüm uzantıları devre dışı bırakmaya izin verecek. Bu, kullanıcıların birden fazla uzantıyı aynı anda geçici olarak kapatmalarını sağlayacak.

Bu özelliği farklı şekillerde kullanmak mümkün. Herhangi bir uzantı çalışmadan tarayıcı performansını test edebilirsiniz. Ayrıca uzantı çakışmasından kaynaklanan sorunları da giderebilirsiniz. Yeni aracın şu anda Chrome Canary’de test edildiğini belirtelim.


Epic, Google Play Store’u bitirmeye geliyor!

Epic, Google Play Store’u bitirmeye geliyor!

Epic, Play Store üzerinden Google’a dava açtı. Üçüncü taraf mağazalara karşı tam erişim verilmesini istiyor.

Etkinleştirilmesi halinde Google, uzantılar menüsünde “Tüm uzantıları devre dışı bırak” seçeneği sunacak. Öte yandan uzantı geçişleri de eklenecek. Bu sayede her bir eklenti için daha ayrıntılı kontrol sağlanabilecek.

Buna ek olarak uzantılar menüsü, daha yuvarlak köşelere ve tarayıcının temasıyla eşleşen dinamik renklere sahip olacak. Bu güncellenmiş görünüm, Google’ın Material You arayüzüne uyum sağlayacak.

Özelliğin çok yakında Windows, Mac, Linux ve Chrome OS için sunulması bekleniyor. Tek tıkla uzantıları devre dışı bırakma seçeneği, Chrome kullanıcılarına zamandan büyük tasarruf sağlayabilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...