Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Sinema

James Cameron, Dune Part Two’yu “Saf Sinema” Olarak İsimlendirdi

2021 yılında vizyona giren Dune: Çöl Gezegeni filmi gişede harikalar yaratmış, uzun süredir sessizliğini koruyan serinin yeniden popüler olmasına olanak tanımıştı. Eleştirmenler ve hayranlardan tam not alan yapım, beklentilerin üzerinde bir performans sergileyerek devam yapımlarının önünü tamamen açmıştı.

Bu başarının ardından ise Warner Bros. vakit kaybetmeden Dune: Çöl Gezegeni filminin devamı olan resmi adı Dune Part Two olacak olan devam filmi üzerinde çalışmalara başladı. Yılın en gözde yapımlarından birisi olan film, geçtiğimiz haftalarda gişede izleyici karşısına çıktı.

Filmi izleyip oldukça beğenen isimlerden birisi de, Titanik ve Avatar serisinin arkasındaki isim olan James Cameron. Usta yönetmen, Denis Villeneuve’ün Frank Herbert uyarlamasını üst düzey bir başarı olarak isimlendirdi.

James Cameron, Dune Part Two’yu Beğendiğini Açıkladı

Dune Part Two

Fransa’da günlük olarak yayınlanan Le Figaro gazetesine açıklamalardan bulunan Titanik ve Avatar serisinin arkasındaki isim olan James Cameron, Dune Part Two‘yu izlediğini oldukça beğendiğini ayrıca, “saf bir sinema” olarak betimlediğini dile getirdi.

Denis Villeneuve’ün filmleri oldukça ikna edici. Karakterler net bir şekilde yazılmış ve izleyiciyle kolayca özdeşleşebiliyor. Dune Part Twosaf bir sinema.

Ayrıca usta yönetmen, Denis Villeneuve ile sık sık görüştüklerini fikir alış verişi yaptıklarını ve aralarında François Truffaut – Alfred Hitchcock ikilisini andıran bir yönetmen diyaloğu kurduklarını belirterek, Villeneuve’ün yapımlarını ivedilikle takip ettiğini belirtti.

Denis ile düzenli olarak konuşuyorum, bir yönetmenden diğerine fikir alış verişi. Trufaut ve Hitchcock ikilisi gibi konuşmalarımızı kayıt altına alıyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...