Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Türkiye’ye gelebilir! BYD’den Tesla Cybertruck rakibi geliyor

BYD, küresel pazara sunulacak ilk elektrikli pickup modelini bu yıl içinde piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Çin’den gelen raporlar, pickup’ın Toyota Hilux’tan daha büyük olacağını ortaya koydu. Peki yeni araç neler vadediyor?

Çin’den sızdırılan casus fotoğraflarda yol testlerinden geçen kamuflajlı hali görülüyor. Bu da boyutları ve tasarımı hakkında bazı ipuçları veriyor. Detaylar şimdilik belirsiz tutulsa da, elektrikli kamyonetin standart pickup’lara kıyasla otonom sürüş ve konfora önem vermesi bekleniyor.

BYD’nin elektrikli pickup’lara yönelmesi, segmentin küresel olarak değişmeye başladığı bir dönemde yaşanıyor. Örneğin Tesla, geçtiğimiz yılın sonlarında Cybertruck modelini piyasaya sürdü. Çinli marka Radar ise Çin ve Güneydoğu Asya’da RD6 elektrikli kamyonunu tanıttı. Benzer şekilde Rivian da T1 modeliyle bu pazar yer alıyor.


Spotify’dan bir iyi bir kötü haber! Hi-Fi geliyor ama…

Spotify’dan bir iyi bir kötü haber! Hi-Fi geliyor ama…

Son gelen bilgilere göre Spotify, yeni abonelik planlarını devreye almaya ve mevcut seçeneklerin fiyatı için zam yapmaya hazırlanıyor.

BYD kamyoneti, özellikle uluslararası pazarı hedefliyor. Çin’deki kısıtlamalar; kamyonetleri otoyol hızları, kullanım süreleri ve şehir içi erişim sınırlamaları yüzünden binek araçlardan farklı bir şekilde kategorize ediyor. Bu durum, BYD’nin global pazara açılmasında etkili olmuş gibi görünüyor.

BYD pickup’ın motor özellikleri ise belirsiz. Ancak karşılaştırma yapmak gerekirse Cybertruck’ın üç versiyonu bulunuyor. Rear-Wheel modelinin 0’dan 100’e hızlanma süresi 6.5 saniye iken, bu süre All-Wheel Drive‘da 4.1 saniye. En üst model olan Cyberbeast’te ise 2.6 saniye.

BYD’nin elektrikli pickup hedefine ilişkin daha fazla detayın yılın ilerleyen dönemlerinde ortaya çıkması bekleniyor. Bu modelin Türkiye’de satışa sunulma ihtimali de bulunuyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...