Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Renault ve Volvo elektrikli ticari için birleşti! Flexis doğdu

Renault ve Volvo Group elektrikli Van modelleri üretmek için ortaklık kurduğunu açıkladı. Fransız nakliye şirketi CMA CGM Group ile birleşen otomotiv üreticileri, Flexis adında yeni bir elektrikli Van girişimi başlattı.

Renault CEO’su Luca de Meo tarafından yapılan açıklamaya göre Flexis, “ticari araçların Tesla’sı” olmak için yola çıkıyor. Bu kapsamda esnek bir platform üzerine inşa edilecek araçlar; modüler bir yapıyla minibüs endüstrisini dönüştürmeyi hedefliyor.

Flexis’in ilk üretimleri Renault’nun Fransa’daki fabrikasında başlayacak. Minibüslerin, kolay erişim için daha alçak olması ve kargo alanına geçiş gibi özelliklerle lojistik şirketlerinin verimliliğini artırması hedefleniyor.


Fiyat performans odaklı Huawei P70 için kafa karıştıran gelişme!

Fiyat performans odaklı Huawei P70 için kafa karıştıran gelişme!

Bad Review Emperor tarafından paylaşılan son raporlara göre Huawei P70 serisinin tanıtım etkinliği iptal edildi.

Flexis’in temel odak noktalarından biri yazılımı olacak. Platform; rotaları ve şarj ihtiyaçları gibi faktörleri öğrenerek, birkaç yıldır bir iş değiştiren sürücülerin deneyimini basitleştirmeyi amaçlıyor. Eğitimin kolaylaştırılması da şirket verimliliğini artırabilir.

Renault ve Volvo, 300 milyon euro yatırımla Flexis’in yüzde 90’lık hissesine sahip olacak. Nakliye firması CMA CGM Group ise yüzde 10’luk kısmı yönetecek. Flexis CEO’su Philippe Divry; minibüslerin Kuzey Amerika ve Avrupa’nın ötesindeki pazarları hedefleyeceğini söyledi.

Elektrikli ticari araçların Avrupa’da yıllık yüzde 40 büyümesi öngörülüyor. Bu da “ticari araçların Tesla’sı” olmak isteyen Flexis için büyük bir önem taşıyor. Ancak şirketin ilk modelini ne zaman sunacağı belirsiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...