Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

BMW ve Tata güçlerini birleştirdi! İşte büyük ortaklığın amacı

BMW Grubu ve Tata Technologies, Hindistan’da yeni yazılım ve IT (Bilgi Teknolojileri) geliştirme merkezleri kurmak üzere bir ortak girişim anlaşması imzaladı. Bu stratejik hamle, BMW’nin küresel genişleme hedefleriyle uyumlu ve Hindistan’ın dijital mühendislik alanındaki uzmanlığından faydalanmayı amaçlıyor.

BMW ve Tata Technologies, bu işbirliğiyle, özellikle yazılım tanımlı araçlar (software-defined vehicles – SDV) için stratejik yazılım çözümleri üzerine odaklanacak. Ortak girişimin ana faaliyet alanları Bangalore ve Pune‘da yer alacak, Chennai ise kurumsal IT çözümleri üzerine yoğunlaşacak.

BMW ve Tata arasındaki ortaklık, ilk etapta Tata Technologies’ten 100 profesyonelin çalışmasını ve bu sayının ilerleyen yıllarda artmasının beklendiğini gösteriyor. İki şirketin iş birliği, otonom sürüş, infotainment sistemleri ve dijital hizmetlerin geliştirilmesi gibi alanlarda odaklanacak.


BMW’den rekor kar! Tarihinin en büyük kazancını elde etti

BMW’den rekor kar! Tarihinin en büyük kazancını elde etti

BMW, rekor kar elde ederek, elektrikli otomobil alanındaki yeni “Neue Klasse” yatırımlarına hız veriyor. İşte detaylar…

Ayrıca, dijitalleşme ve otomasyon üzerinden ürün geliştirme, üretim ve satış süreçlerinin iyileştirilmesine de katkıda bulunacak. BMW Grubu’nun Kıdemli Başkan Yardımcısı Christoph Grote, bu ortaklığın BMW’nin software-defined vehicle alanında ilerlemesini hızlandıracağını belirtti.

Hindistan’daki yazılım yeteneklerinin, Tata ile ortaklık kuran BMW’nin yazılım yetkinliğine önemli katkılar sağlayacağını ve Hindistanlı mühendislere, yüksek otomatik sürüş ve yapay zeka gibi geleceğin otomotiv deneyimlerini şekillendirme fırsatı sunacağını vurguladı.

Tata Technologies CEO’su Warren Harris ise, bu iş birliğinin, global otomotiv yazılımı ve dijital mühendislik çözümleri sunmada şirketin taahhüdünü gösterdiğini ifade etti. Bu gelişme, BMW’nin dijital dönüşüm yolculuğunda önemli bir adım olarak görülüyor.

Şirketin premium ürünler tasarlama, müşterilere harika dijital deneyimler sunma ve işletme IT’sindeki dijital dönüşümü teşvik etme hedeflerine hizmet ediyor. BMW ve Tata Technologies’in ortaklığı, otomotiv sektöründe dijital inovasyon ve yazılım geliştirme alanında yeni bir dönemin başlangıcı olabilir.

Siz bu ortaklık hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...