Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Türkiye’nin ikinci el otomobil pazarında lider belli oldu! Artık Fiat değil

Türkiye’de ikinci el otomobil ve hafif ticari araç pazarı, şubat ayında dikkat çekici bir hareketlilik gösterdi. Geçtiğimiz yıl en çok tercih edilen marka Fiat, artık zirvede değil. Peki en çok satan ikinci el otomobil markası kim oldu?

En çok satan ikinci el otomobil markası belli oldu!

En çok satan ikinci el otomobil markası Volkswagen oldu. Böylece uzun süredir lider konumda olan Fiat, zirveyi Volkswagen’e bıraktı. Bu dönemde binek otomobil kategorisinde Fiat Egea, hafif ticaride ise Ford Tourneo Courier en çok tercih edilenler arasında yer aldı.

Şubat ayı içinde çevrim içi platformlarda toplam 363 bin kurumsal ilan yayınlandı ve bunlardan 170 bin 457’si satışa dönüştü. Bu rakamlar, geçen yılın aynı dönemine kıyasla ilanlarda yüzde 4, satışlarda ise yüzde 35’lik bir artış olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla Türkiye’de ikinci el araç pazarının büyüdüğünü söyleyebiliriz.


Togg var mı? Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü için adaylar belli oldu!

Togg var mı? Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü için adaylar belli oldu!

Geçtiğimiz yıl Nissan X-Trail modelinin kazandığı Türkiye’de Yılın Otomobili ödülünün bu seneki adayları kısa bir süre önce açıklandı.

Genele baktığımızda ise ikinci el çevrim içi pazarda şubat ayında en çok satılan 10 marka arasında Volkswagen 21 bin 857 adet satış ile ilk sırayı aldı. Volkswagen’i sırasıyla Renault, Fiat, Ford ve BMW takip etti. Bu 10 marka, toplam satışların yüzde 75,7’sini oluşturarak pazarın büyük bir kısmını üstlendi.

Binek otomobil satışlarına bakıldığında şubat ayında toplam 139 bin 46 binek otomobil el değiştirdi. Fiat Egea modeli, 7 bin 374 adet satış ile zirvedeki yerini korudu. Egea modelini, Renault Clio ve Volkswagen Passat modelleri izledi.

Hafif ticari araç segmentinde ise Ford’un Tourneo Courier 3 bin 907 satış ile en çok tercih edilen oldu ve Fiat Doblo’yu geride bıraktı. Bu segmentte satılan toplam 31 bin 411 aracın yüzde 71’i, ilk 10 model arasında yer alıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...