Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Bir sevilen uygulama daha Windows 7/8 ve 10’dan çekiliyor!

Fortnite ve Epic Games Store’un geliştirici Epic Games, eski Windows işletim sistemlerinden desteğini çekeceğini açıkladı. Bu kapsamda Windows 7’den başlayarak Windows 10’a (32 bit) kadar güncelleme verilmeyeceği belirtildi.

Epic Games Launcher, Windows 7 ve 8’den desteğini çekiyor

Epic Games yayınladığı son açıklamada, önümüzdeki Haziran ayından itibaren Epic Games Launcher’ın Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 32 bit sürümlerinde çalışmayacağını açıkladı. Bu sürümlerdeki uygulamalar güncelleme veya destek almayacak.

Bu durum ise eski ve desteklenmeyen Windows sürümlerini kullanan oyuncuları etkileyecek. Launcher bir süre daha çalışmaya devam etse de, Epic, teknik destek veya hata düzeltmeleri sağlamayacağının altını çizdi. Bu da özelliklerin bozulabileceği veya çalışmayı durdurabileceği anlamına geliyor.


GTA 6 için konsol oyuncularını üzen iddia!

GTA 6 için konsol oyuncularını üzen iddia!

Sony’nin yakın zamanda piyasaya sürmesi beklenen PlayStation 5 Pro, GTA 6’yı kaç FPS ile oynatır? İşte yeni iddia…

Bu hamle aslında Microsoft’un adımlarını takip ediyor. Şirket, 2020 yılında Windows 7 desteğini sona erdirdi. Diğer birçok yazılım üreticisi ise güvenlik ve teknik sınırlamalar nedeniyle eskiyen işletim sisteminin yanı sıra Windows 8 ve 8.1 için güncellemeleri durdurdu.

Epic Games Launcher artık sadece Windows 10 64 bit ve Windows 11 sürümlerinde resmi olarak desteklenecek. Bu da Steam gibi diğer uygulama mağazalarına katılacağını gösteriyor.

Öte yandan Mac kullanıcıları için macOS 10.13 veya sonraki sürümlerin destekleneceğini hatırlatmak gerekiyor. Epic mağazası bazı eski Windows platformları için desteğini sonlandırırken, bu da bir dönemin sonunu işaret ediyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...