Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Microsoft’tan Windows 10 kullanıcılarına jest!

Windows işletim sisteminde kilit ekranı, Windows 11’e kadar genellikle pek fazla dikkat çekmeyen bir pencere olmuştu. Çoğu kullanıcı hızlıca geçip ana ekranlarını kullanmaya başlıyordu. Ancak Microsoft’un Windows 10 için bu pencerede yapacağı değişiklikler, bu durumu tersine çevirebilir.

Windows 10’un en son önizleme sürümü, kilit ekranını oldukça işlevsel hale getiriyor

Yeni güncelleme, kullanıcıların PC’lerini açmadan önce daha fazla bilgiye erişmelerine olanak tanıyacak bir dizi yeni özellik sunuyor.

Öncelikle, bu yeni güncelleme ile kilit ekranına hava durumu, trafik durumu ve finansal bilgiler gibi kullanıcılar için önemli bilgiler eklenebilecek. Bu, kullanıcıların sadece PC’lerine girmeden önce bu tür bilgilere erişmelerini sağlayarak günlük hayatlarını kolaylaştırabilir.

Ayrıca bu güncelleme Windows Spotlight özelliğini de duvar kağıdına getiriyor. Windows Spotlight, kullanıcılara her gün farklı bir görsel sunarak kilit ekranını daha ilgi çekici hale getiriyor. Artık bu özellik, kullanıcıların masaüstlerinde değişen bir arka plana sahip olmalarını sağlayacak, böylece her gün yeni bir görselle karşılaşacaklar.

Ancak, bu güncelleme sadece kilit ekranını etkilemiyor. Microsoft, Windows 10 ‘un genel performansını ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli çalışıyor. Windows 11’in piyasaya sürülmesinden sonra bile Windows 10’un hala yaygın olarak kullanıldığı gerçeği göz önüne alındığında, Microsoft’un bu işletim sistemi için yapacağı iyileştirmeler oldukça önemli.


vivo Pad 3 Pro performans testi ortaya çıktı!

vivo Pad 3 Pro performans testi ortaya çıktı!

Vivo Pad 3 Pro, GeekBench’te performans testiyle karşımıza çıktı. Gelin detaylarına hep birlikte göz atalım!

Önemli bir nokta da Windows 10’un desteğinin 2025 yılında sona ermesi olacak. Ancak bu süre zarfında, Microsoft’un hala işletim sistemini kullanıcılarını güncellemeye devam edeceğine dair güvenceler var. Bu, şu anda Windows 10 kullanan milyonlarca insan için önemli bir gelişme.

Bu yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin hepsi dediğimiz gibi halihazırda Windows 11’de mevcut. Ancak ısrarla Windows 10 kullanmaya devam eden kullanıcılar için bu güncelleme oldukça verimli olacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...