Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Son Windows 11 güncellemesi bilgisayarları bozuyor!

Microsoft tarafından Windows 11 için yayınlanan son güncellemenin, bazı bilgisayarlarda sorunlara yol açtığı bildirildi. KB5035853 olarak kodlanan paket, birkaç önemli yenilik sunmayı ve önceki güncellemelerden kaynaklanan sorunları gidermeyi amaçlıyor. Bazı kullanıcılar ise Mart güncellemesini yükledikten sonra ciddi sorunlar yaşadıklarını bildirdi.

Windows 11 Mart güncellemesi ile mavi ekran hatası şikayeti çoğaldı

Reddit ve Microsoft forumlarındaki kullanıcı şikayetlerine göre bazı bilgisayarlarda mavi ekran haası alınıyor. Güncelleme işlemi sırasında oluşan bu hataların, aygıt sürücüsüyle ilgili sorunlara işaret ettiği bildirildi. Ancak daha fazla ayrıntı verilmemesi de merak uyandırdı.

Güncellemeyle birlikte performans sorunları da bildirildi. Kullanıcılar, KB5035853’ü yükledikten sonra sistemlerin yavaş çalıştığını veya ara ara takıldığından şikayet ediyor. Bazı durumlarda bilgisayarların donduğu da belirtildi.


Apple Watch ve AirPods modellerine yeni özellikler geliyor!

Apple Watch ve AirPods modellerine yeni özellikler geliyor!

Apple Watch modellerine kan basıncı özelliği gibi birçok yeni özellik eklenecek. Aynı zamanda AirPods modellerine de yeni özellikler yolda.

Microsoft’un destek belgeleri ise şu anda bilinen sorunlar arasında bu güncellemeyi göstermedi. Windows 11 23H2 and 22H2 için yayınlanan paket, Android ile olan entegrasyonu artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda Microsoft, akıllı telefondaki fotoğrafları doğrudan bilgisayardan düzenleme izni veriyor.

Ayrıca güncellemeyle birlikte USB4 v2.0 çok daha hızlı hale gelmiş durumda. 80Gbps’a varan kablolu bağlantı desteği eklendiği dile getirildi.

Windows 11 güncellemesi

Bu güncelleme, bir önceki Şubat paketinden kaynaklanan kurulum hatalarını gidermek üzere geliştirildiğini düşünürsek, sorunlar oldukça kafa karıştırıyor. Şu an için en iyi yaklaşım güncellemeyi kurmamak veya Sistem Geri Yükleme ile geri almak gibi duruyor.

Peki siz bu Windows 11 güncellemesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...